اربعین حسینی
1395/03/18 14:25:12
سرویس سیاسی
حقیقت پور در واکنش به خروج عربستان از لیست سیاه:

رشوه دلارهای سعودی سازمان ملل را در فاجعه یمن تطمیع کرد

نماینده ادوار مجلس واکنش به خروج عربستان از لیست سیاه گفت: سعودی ها سرچشمه تمام تنش ها و درگیری های خاورمیانه هستند و عملکرد سازمان ملل نشان می دهد که مدعیان جامعه جهانی با دلارهای کثیف سعودی تطمیع شده اند.
رشوه دلارهای سعودی سازمان ملل را در فاجعه یمن تطمیع کرد نماینده ادوار مجلس واکنش به خروج عربستان از لیست سیاه گفت: سعودی ها سرچشمه تمام تنش ها و درگیری های خاورمیانه هستند و عملکرد سازمان ملل نشان می دهد که مدعیان جامعه جهانی با دلارهای کثیف سعودی تطمیع شده اند. https://cdn.icana.ir/d/019/201604107955890444.jpg رشوه,دلارهای,سعودی,سازمان,ملل,را,در,فاجعه,یمن,تطمیع,کرد Icana

منصور حقیقت پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن به چالش کشیدن اقدامات عربستان در خاورمیانه گفت: سعودی ها آدم کشی و تروریسم را در ترویج می دهند تا به مقاصد نامشروع ریاض دست پیدا کنند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم شورای اسلامی تصریح کرد: داعش ، النصره ،القاعده و ده ها گروه تروریستی دیگر توسط عربستان ایجاد شدند اما کشورهای غربی تاکنون کوچک ترین قدمی در جهت جنگ با تروریسم برنداشته اند.

وی در ادامه با بیان این که تهاجم عربستان به خاک یمن و کشتار مردم بی گناه این کشور نقض تمام معاهدات جهانی و جنایت جنگی است، گفت: نهادهای مدعی حقوق بشر به ویژه سازمان ملل متحد اقدامی در دفاع از مردم بی گناه یمن اتخاذ نکرده اند.

حقیقت پور گفت: سعودی ها آنچنان با وسواس مشغول انسان کشی در یمن هستند که نمی خواهند هیچ ردپایی از آنها برجای بماند. سازمان ملل که برای کاهش انتقادات عربستان را در فهرست سیاه حقوق بشر قرار داده بود بر اثر فشار ریاض از همین اقدام تصنعی نیز عقب نشینی کرد.

وی بیان داشت: عربستان در جهت تطمیع سازمان ملل اقدام به پرداخت رشوه کرده است که درواقع ذلت سیستم ادعایی جامعه جهانی در دفاع از حقوق بشر است.

این نماینده مجلس نهم گفت: عربستان گمان می کند که با ولخرجی در خرید اسلحه و پرداخت رشوه می تواند از سقوط فرار کند اما در بلند مدت بنا به وعده الهی مستضعفین و جبهه مقاومت به پیروزی دست خواهند یافت. روزی که تروریست های تکفیری شکست نهایی را متحمل شوند عربستان و بانیان داعش در ریاض منهدم خواهند شد.

حمله عربستان به یمن حمله عربستان به یمن3406754/6/2015 12:21:44 PMhttp://media.icana.ir/Image/2015/04/99545_Thum.jpg
حمله عربستان به یمن

گفتنی است که به دنبال فرافکنی های نماینده عربستان در سازمان ملل متحد و بی اساس خواندن گزارش اخیر این سازمان درباره تجاوز آل سعود به یمن، دبیرکل سازمان ملل نام ائتلاف عربی را به صورت موقت از فهرست نقض کنندگان حقوق کودکان در یمن حذف کرد.

این اقدام دبیر کل سازمان ملل در حالی است که تنها چند ساعت پیش نماینده عربستان در سازمان ملل متحد گزارش اخیر این سازمان درباره اوضاع یمن و متهم شدن ائتلاف عربی به نقض حقوق کودکان در این کشور را به باد انتقاد گرفت.

سازمان ملل متحد اخیراً در گزارشی، ائتلاف متجاوز به یمن به رهبری عربستان را مسئول حمله به اماکن عمومی و شهروندان و کشتار بیش از 60 درصد از کودکان یمنی اعلام کرده بود. این گزارش با واکنش شدید عربستانی ها و خشم آن ها مواجه شد.

عربستان سعودی از ششم فروردین سال 94 با تشکیل ائتلافی متشکل از برخی کشورهای عربی و با حمایت آمریکا به بهانه بازگرداندن منصورهادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به حکومت، به کشور و مردم یمن حمله کرد که بر اثر آن تاکنون بیش از هفت هزار شهروند یمنی از جمله شماری زیادی از زنان و کودکان کشته یا زخمی شده و دهها هزار نفر نیز آواره شده اند.

همچنین بر اثر این حملات تاکنون بیش از 80 درصد تأسیسات خدماتی و زیربنایی و بیمارستان ها، مراکز درمانی، انبارهای دارو و غذا، مدارس و منازل مردم ویران شده یا آسیب دیده است.

پایان پیام/

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet