خبرگزاری خانه ملت

هفته دفاع مقدس
1395/03/18 14:43:22
سرویس سیاسی
/خودنظارتی در مجلس در کلام رهبری/

پزشکیان:نظارت بر نمایندگان مجلس باید سیستماتیک شود/بروز تخلف نشان دهنده ضعف نظارتی است

نایب رئیس اول مجلس گفت: خودنظارتی به خود نمایندگان بر می گردد، اما طبیعتا نظارت سیستماتیک باید به صورت علمی و کارشناسی تدوین شود.
پزشکیان:نظارت بر نمایندگان مجلس باید سیستماتیک شود/بروز تخلف نشان دهنده ضعف نظارتی است نایب رئیس اول مجلس گفت: خودنظارتی به خود نمایندگان بر می گردد، اما طبیعتا نظارت سیستماتیک باید به صورت علمی و کارشناسی تدوین شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201605100469374026.jpg پزشکیان:نظارت,بر,نمایندگان,مجلس,باید,سیستماتیک,شود/بروز,تخلف,نشان,دهنده,ضعف,نظارتی,است Icana

مسعود پزشکیان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب بر تقویت مقوله خودنظارتی در مجلس شورای اسلامی، گفت: پیام و تأکیدات رهبر معظم انقلاب در هر سال، نکات و موضوعات کلیدی است که باید در مجلس مورد توجه قرار گیرد، اما عملیاتی کردن این منویات و تدوین قانون جامع و بدون نقص نیازمند همکاری و برگزاری نشست های متعدد از سوی نمایندگان مجلس است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: خودنظارتی به خود نمایندگان بر می گردد، اما طبیعتا نظارت سیستماتیک باید به صورت علمی و کارشناسی تدوین شود، از این رو هیأت رئیسه مجلس در این جهت تلاش خواهد کرد.

وی ادامه داد: قطعا باید قبل از بروز جرم و تخلف، مسائل شناسایی و رسیدگی شود، اما به طور معمول بعد از بروز تخلفات به پرونده ها و عملکردها رسیدگی می شود، که این نشانه ضعف در مقوله نظارت است، بنابر این باید ساز و کاری برای نظارت بر نمایندگان اندیشیده شود که بتوان در تمام امور و مسائل اعمال را بررسی کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet