خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1395/03/18 15:33:02
سرویس دیگر رسانه‌ها_

دیدار افخم با رئیس مجلس سنای مالزی/ سفیر ایران از توسعه روابط پارلمانی استقبال کرد

مرضیه افخم سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی روز سه شنبه در دیدار با داتوک 'اس.ویگنسواران' رئیس جدید مجلس سنای این کشور جنوب شرق آسیا بر استفاده از ظرفیت های خوب دو کشور جهت توسعه روابط در تمامی زمینه ها تأکید کرد.
دیدار افخم با رئیس مجلس سنای مالزی/ سفیر ایران از توسعه روابط پارلمانی استقبال کرد مرضیه افخم سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی روز سه شنبه در دیدار با داتوک 'اس.ویگنسواران' رئیس جدید مجلس سنای این کشور جنوب شرق آسیا بر استفاده از ظرفیت های خوب دو کشور جهت توسعه روابط در تمامی زمینه ها تأکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/50519.jpg ,دیدار,افخم,با,رئیس,مجلس,سنای,مالزی/,سفیر,ایران,از,توسعه,روابط,پارلمانی,استقبال,کرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سفیر کشورمان در مالزی با تبریک به 'ویگنسواران' به دلیل انتصاب وی به عنوان رئیس جدید مجلس سنا، توسعه روابط پارلمانی را تحکیم بخش مناسبات در سایر حوزه ها توصیف کرد و با اشاره به دوره جدید پسابرجام، تماس ها و تحرکات پارلمانی در هدایت مسیر مناسبات را مهم خواند.

افخم با تشریح مبسوط مذاکرات جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 و جایگاه اصولی و محکم مواضع ایران و انتخاب مذاکره بعنوان یک رویکرد عقلانی و منطقی در تحقق برجام و احقاق حقوق مردم ایران، تحولات و بحران های منطقه ای در منطقه غرب آسیا از جمله تروریزم، افراطی گری و اسلام هراسی را نشانه و ضرورت تقویت گفت وگو و همکاری میان کشورهای اسلامی و حضور موثر در صحنه بین المللی برای کمک به یافتن راه حل مناسب جهت حل و فصل معضلات و پایان دادن به بحران ها و همچنین معرفی اسلام بعنوان دین صلح و دوستی عنوان کرد.

سفیر کشورمان در این دیدار توضیحاتی در خصوص دوره جدید فعالیت مجلس شورای اسلامی نیز ارائه کرد.

رئیس مجلس سنای مالزی نیز انتخاب 'مرضیه افخم' به عنوان نخستین سفیر زن جمهوری اسلامی ایران را به وی تبریک گفت و آن را نشان دهنده توسعه و روند مثبت تحولات کشورمان خواند.

وی همچنین با اشاره به سابقه خوب روابط موجود میان دو کشور از جمله فرصت حضور دانشجویان ایرانی و چشم اندازهای همکاری های ایران و مالزی در زمینه های مختلف، اهتمام مجلس مالزی برای توسعه روابط با کشورهای مختلف جهان و از جمله ایران را مورد تاکید قرار داد.

به گزارش ایرنا؛ رئیس مجلس سنای مالزی با استقبال از افزایش روابط پارلمانی میان دو کشور و تبریک شروع بکار دوره جدید فعالیت مجلس شورای اسلامی، وجود گروه دوستی پارلمانی میان دو کشور را از جمله زمینه های مناسب برای ارتباطات بیش از پیش دانست.

انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet