هدر اصلی
1395/03/18 15:59:41
سرویس دیگر رسانه‌ها_
خندان دل:

تزریق منابع مالی به اقتصاد روستایی شغل پایدار ایجاد نمی کند

معاون عمرانی و توسعه شهری و روستائی وزیر کشور گفت: تزریق منابع مالی و تسهیلات بانکی به اقتصاد روستایی، شغل پایدار برای روستائیان ایجاد نمی کند و باید از این مرحله عبور کرد.
تزریق منابع مالی به اقتصاد روستایی شغل پایدار ایجاد نمی کند معاون عمرانی و توسعه شهری و روستائی وزیر کشور گفت: تزریق منابع مالی و تسهیلات بانکی به اقتصاد روستایی، شغل پایدار برای روستائیان ایجاد نمی کند و باید از این مرحله عبور کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/46340.jpg تزریق,منابع,مالی,به,اقتصاد,روستایی,شغل,پایدار,ایجاد,نمی,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ هوشنگ خندان دل روز سه شنبه در همایش نقش آفرینان عرصه اقتصاد روستائی با بیان اینکه باید به دنبال ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستائی بود، اظهار کرد: شغل پایدار زمانی در روستاها محقق می شود که تولید رقابت پذیر در آن رواج پیدا کرده و بازار مصرف برای تولیدات آن فراهم باشد.

وی، لازمه حرکت به سمت ایجاد اشتغال پایدار و با دوام در روستاها را ایجاد کارگروه های تخصصی در حوزه های مختلف اقتصاد دانست و افزود: ایجاد و راه اندازی این کارگروه ها برای تعیین چارچوب های اشتغال در راستای اقتصاد مقاومتی لازم و ضروری است.

خندان دل گفت: در حال حاضر اقتصاد ایران با چالش های مختلفی مواجه است که اشتغال های ناکارآمد از آن جمله است و به همین دلیل طی سال های اخیر شاهد نرخ بالای بیکاری، تزلزل در منابع ملی و در نتیجه پایین بودن درآمد سرانه بوده ایم که شاید جبران این خسارات زمان طولانی را طلب کند.

وی از دست رفتن ثروت عمومی کشور را از آثار منفی بی توجهی به ایجاد اشتغال پایدار در کشور خواند و گفت: این وضعیت در آینده آثار مخربی بر کل اقتصاد و مسایل فرهنگی خواهد داشت.

خندان دل، شبکه های دهیاری ها در کشور را مزیتی بسیار مهم و تاثیرگذار در تحقق اقتصاد مقاومتی بیان و اظهار کرد: وجود بیش از 32 هزار و 500 دهیاری با 110 هزار عضو شوراهای اسلامی روستاها در کشور، سرمایه و دارایی بسیار غنی به شمار می رود که باید از این ظرفیت برای پیشبرد اهداف اقتصادی مقاومتی نهات استفاده را کرد.

وی، انتخاب آذربایجان شرقی به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی را نشات گرفته از پتانسیل های بالای این استان عنوان کرد و افزود: وجود دو هزار دهیاری و پنج هزار و 500 عضو شورای اسلامی روستاها این نوید را می دهد که با ایجاد کارگروه های مختلف و تخصصی زمینه های لازم و کافی برای ایجاد تحرک در اقتصاد روستاها فراهم شود.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این همایش ، توسعه روستاها را از اهداف اقتصاد مقاومتی و شعار سال دانست و افزود: همه باید در این راستا تلاش کنند که در این میان نقش دهیاری ها بیش از پیش تعیین کننده و مهم است.

محمدصادق پورمهدی ، حلقه مفقوده توسعه روستاها در کشور و استان را نسبت ناهمگون جمعیت شهری و روستایی طی سال های پس از انقلاب عنوان و اظهار کرد: طی این سال ها هر چقدر خدمات مختلف و امکانات گوناگون به روستاها رفت، به همان میزان بر افزایش مهاجرت به شهرها افزوده شد که چرایی این وضعیت باید واکاوی و مورد کنکاش قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: این موضوع نشان می دهد سیاست های اجرایی در مناطق روستایی دارای مشکل بوده و معضلات جامعه را حل نکرده است.

به گزارش ایرنا؛ پورمهدی، توجه به اقتصاد سنتی روستاها، صنایع دستی و گردشگری را از مواردی برشمرد که توجه به آنها می تواند اقتصاد روستاها را بهبود بخشیده و وضعیت روستائیان را ارتقا دهد.

انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet