هدر اصلی
1395/03/29 13:36:42
سرویس سیاسی
حشمتیان در گفت و گو با خانه ملت مطرح کرد:

186 حزب، جمعیت و تشکل سیاسی عضو خانه احزاب هستند/تعامل خانه احزاب با دولت خوب است

نایب رییس خانه احزاب در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت به بیان نکاتی در خصوص ترکیب بندی سیاسی هیات رییسه، شورای مرکزی و نحوه مدیریت فعلی خانه احزاب پرداخته است.
186 حزب، جمعیت و تشکل سیاسی عضو خانه احزاب هستند/تعامل خانه احزاب با دولت خوب است نایب رییس خانه احزاب در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت به بیان نکاتی در خصوص ترکیب بندی سیاسی هیات رییسه، شورای مرکزی و نحوه مدیریت فعلی خانه احزاب پرداخته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606107378269565.jpg 186,حزب،,جمعیت,و,تشکل,سیاسی,عضو,خانه,احزاب,هستند/تعامل,خانه,احزاب,با,دولت,خوب,است Icana

قدرت‌علی حشمتیان در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه سال گذشته 186 حزب، جمعیت و تشکل سیاسی عضو خانه احزاب با هماهنگی وزارت کشور گرد هم آمدند، اظهار داشت: پس از آن 3 فراکسیون اصولگرایان، اصلاح طلبان و مستقلین و اعتدال گرایان نیز یک فراکسیون دیگر را بوجود آوردند.

وی افزود: حدود 26 حزب اصولگرا، 33 حزب اصلاح طلب و 86 حزب برای مستقلین و اعتدال گرایان ثبت نام کرده بودند.

دبیر کل جمعیت مستقل ایران اسلامی ادامه داد: در فراکسیون مستقلین و اعتدال گرایان من رای اول را آوردم و آقایان غفوری فرد و کواکبیان نیز به ترتیب آراء اول فراکسیون های اصولگرایان و اصلاح طلبان رای اول را کسب کردند. علی رغم اینکه آقای کواکبیان رای اول را به دست آورد، اصلاح طلبان آقای کمالی وزیر سابق کار و دبیر حزب اسلامی کار را انتخاب کردند.

رئیس جبهه مستقلین و اعتدال گرایان ایران متذکر شد: بعد از مشخص شدن نفرات اول هر فراکسیون در صحن علنی رای گیری شد که من با 81 رای منتخب اول احزاب کشور شدم و آقایان غفوری فرد با 68 رای و کواکبیان نیز با 62 رای به ترتیب منتخبین دوم و سوم شدند.

نایب رئیس خانه احزاب گفت: مقرر شد که از هر فراکسیونی 7 نفر به عنوان اصلی، 3 نفر نیز به عنوان علی البدل، یک نفر بازرس اصلی و یک نفر نیز بارزس علی البدل انتخاب شدند؛ یعنی از هر فراکسیونی 12 نفر انتخاب شدند که در مجموع 36 نفر شدند که شورای مرکزی خانه احزاب را تشکیل دادند.

روایت حشمتیان از تاسیس جبهه مستقلین

وی افزود: طبق مصوبه خانه احزاب رئیس با قرعه کشی انتخاب می شود و پس از قرعه کشی مشخص شد که در طول این 3 سال، آقای غفوری فرد در سال اول، من در سال دوم و در سال سوم نیز اصلاح طلبان رئیس باشند.

حشمتیان گفت: در دور پنجم مجلس شورای اسلامی به همراه آقایان طه هاشمی، امیدوار رضایی و چند تن از دیگر همکاران در به خدمت مقام معظم رهبری رسیدیم و برای تشکیل جبهه مستقلین کسب تکلیف کردیم و از آن زمان فعالیت داریم و در انتخابات اخیر مجلس نیز حدود 86 نفر از جریان مستقلین و اعتدال گرایان به مجلس شورای اسلامی راه پیدا کردند.

نخوه زمانبندی و محل برگزاری جلسات خانه احزاب

نایب رئیس خانه احزاب اظهار داشت: خانه احزاب هر 15 روز یک با ر در روزهای دوشنبه جلسه خانه احزاب را برگزار می کند که دستور کار آن نیز از قبل تعیین می شود.

وی افزود: آقای قالیباف شهردار تهران از قبل تعهد کرده بودند که محلی را به خانه احزاب بدهد که چند جا به ما پیشنهاد شد که قبول نکردیم ولی بعدا با رای شورای مرکزی خانه احزاب، در چهار راه ابوسعید، ساختمان امور دینی شهرداری رابه ما داده اند که برای تجهیز آن در شهرداری و وزرات کشوربه دنبال تجهیز آن هستیم ولی در حال حاضر جلسات خانه احزاب در سالن شهید رجائی وزارت کشور جلسات خود را برگزار می کنیم.

رئیس جبهه مستقلین و اعتدال گرایان ایران بیان کرد: البته برخی جلسات نیز در دفتر احزاب برگزار می شود و به همین صورت برگزار می شود تا ساختمان اصلی خانه احزاب توسط شهرداری یا وزارت کشور تجهیز شود.

برگزاری جلسات خانه احزاب با حضور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و تولیت آستان مطهر امام خمینی(ره) در آینده نزدیک

حشمتیان گفت: تعامل خانه احزاب با دولت خوب است و جلساتی را نیز با مسئولان برگزار کرده ایم، به زودی جلساتی را نیز با آقایان روحانی رئیس جمهور و دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار خواهیم کرد.

نایب رئیس خانه احزاب از برگزاری جلساتی در حضور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و تولیت آستان مطهر امام خمینی(ره) خبرداد و گفت: انتظار مردم و جامعه این است که دولت به وعده های خود عمل کند و در رابطه با تحزب و باز کردن فضای سیاسی کشور بیشتر به ما کمک کند.

وزیر کشور دولت یازدهم برخلاف وزیر کشور دولت سابق با ما هماهنگ هستند

وی افزود: وزیر کشور دولت یازدهم برخلاف وزیر کشور آقای احمدی نژاد با ما هماهنگ هستند و در حال حاضر نیز جلسات خانه احزاب برگزار می شود و کمک هایی نیز به ما ارائه می شود البته امیدواریم دولت قوی تر به خانه احزاب کمک کند.

حشمتیان گفت: در زمان دولت اصلاحات به احزاب  یارانه پرداخت می شد ولی احمدی نژاد یارانه ها را قطع کرد و احزاب را به حاشیه راند و احزاب نیز جایگاه خود را از دست دادند.

حق عضویت 50 هزار تومانی اعضای شورای مرکزی خانه احزاب

نایب رئیس خانه احزاب گفت: احزاب باید با سرمایه خودشان اداره شوند و در شورای مرکزی خانه احزاب مقرر شده است تا 36 نفر عضو شورای مرکزی ماهانه 50 هزار تومان را پرداخت کنند.

در رابطه با بقیه احزاب نیز قرار است تا در کنگره عمومی 24 تیر تصمیم گیری شود. البته احزاب بدون هزینه و سرمایه گذاری نتیجه نمی دهند. احزاب باید بر روی پای خود بایستند البته اگر دولت کمک نکند کارها به درستی پیش نمی رود./

پایان 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet