اربعین حسینی
1395/03/19 12:59:17
سرویس سیاسی
/خودنظارتی در مجلس در کلام رهبری/

خجسته:سازوکار عمکلرد هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان باید جامع باشد/دایره خودنظارتی در مجلس گسترش یابد

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس نهم، با بیان اینکه ساز و کار و نحوه عمکلرد هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان باید دارای جامعیت باشد، گفت: این هیأت باید بسیار قدرتمند، حساس و پیگیر نسبت به تمامی مسائل و اتفاقات مجلس باشد، از این رو قوانین مربوط به آن باید بازنگری و اصلاح شود.
خجسته:سازوکار عمکلرد هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان باید جامع باشد/دایره خودنظارتی در مجلس گسترش یابد رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس نهم، با بیان اینکه ساز و کار و نحوه عمکلرد هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان باید دارای جامعیت باشد، گفت: این هیأت باید بسیار قدرتمند، حساس و پیگیر نسبت به تمامی مسائل و اتفاقات مجلس باشد، از این رو قوانین مربوط به آن باید بازنگری و اصلاح شود. https://cdn.icana.ir/d/019/42732.jpg خجسته:سازوکار,عمکلرد,هیأت,نظارت,بر,رفتار,نمایندگان,باید,جامع,باشد/دایره,خودنظارتی,در,مجلس,گسترش,یابد Icana

امیر خجسته در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب بر تقویت مقوله خودنظارتی در مجلس شورای اسلامی، گفت: قطعا مسئله نظارت بر رفتار نمایندگان دارای اهمیت و جایگاه بالایی در عملکرد قوه مقننه دارد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، بر لزوم تقویت هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان در دوره نهم مجلس تأکید کرد و افزود: در شرایط کنونی این هیأت تنها به بررسی شکایات رسیدگی می کند، از این رو روند نظارت به صورت کامل انجام نمی شود.

وی با اعلام اینکه ساز و کار و نحوه عمکلرد هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان باید دارای جامعیت باشد، تصریح کرد: این هیأت باید بسیار قدرتمند، حساس و پیگیر نسبت به تمامی مسائل و اتفاقات مجلس باشد، از این رو قوانین مربوط به آن باید بازنگری و اصلاح شود.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس نهم، ادامه داد: قوانین درون نظارتی باید به گونه ای اصلاح شود که هیأت مربوطه بتواند دایره نظارت خود را بر تمامی موضوعات و اتفاقات مجلس گسترش دهد، این مسئله موجب می شود که عملکرد مجلس بیش از پیش در مسیر منویات رهبری قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet