اربعین حسینی
1395/03/19 11:52:46
سرویس اقتصادی
نادری، تاکیدکرد:

عراق مقصد مناسبی برای صادرات محصولات کشاورزی و غذایی / زیرساخت های سامانه های مرزی تقویت شود

 نماینده  مردم پاوه در مجلس  با بیان اینکه زیرساخت های سامانه های مرزی کرمانشاه  مناسب نیست، گفت: با توجه به موقعیت و تحولات اخیر عراق این کشور مقصد مناسبی برای صادرات محصولات کشاورزی و غذایی به شمار می آید .
عراق مقصد مناسبی برای صادرات محصولات کشاورزی و غذایی / زیرساخت های سامانه های مرزی تقویت شود  نماینده  مردم پاوه در مجلس  با بیان اینکه زیرساخت های سامانه های مرزی کرمانشاه  مناسب نیست، گفت: با توجه به موقعیت و تحولات اخیر عراق این کشور مقصد مناسبی برای صادرات محصولات کشاورزی و غذایی به شمار می آید . https://cdn.icana.ir/d/019/201605100203563180.jpg ,عراق,مقصد,مناسبی,,برای,صادرات,محصولات,کشاورزی,و,غذایی,/,زیرساخت,های,سامانه,های,مرزی,تقویت,شود Icana

  شهاب نادری در گفت و گو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت درباره  صادرات محصولات کشاورزی به عراق ،تصریح کرد:  با توجه به شرایط جنگی عراق  ما می توانیم با صادرات  بهینه محصولات کشاورزی  بسیاری از نیازهای غذایی  و کشاورزی  عراق را تامین کنیم و این در حالی است که  فاصله مرز ما با عراق  یک مزیت اقتصادی  به شمار می آید زیرا فاصله انتقال کالا  برای صادرات یکی از امتیازهای صادرات بین المللی  به شمارمی آید .

  نماینده مردم  پاوه در  مجلس شو رای اسلامی با بیان اینکه ساماندهی بازارهای  مرزی کرمانشاه باید در اولویت قرار بگیرد، تصریح کرد: ما با ایجاد بنگاههای زود بازده اقتصادی کوچک  در مرز کرمانشاه و عراق  علاوه  بر ایجاد فرصتهای اشتغال  درآمد زایی بهینه ای نیز داشته باشیم.

نادری افزود:  صادرات محصولات کشاورزی به عراق می تواند برای بسیاری از افراد فرصت های اشتغال  ایجاد کندو انگیزه کشاورزان را نیز برای تولید افزایش  دهد و این در حالی است که مقام معظم رهبری  در زمینه صادرات کالا  سفارشات  بهینه ای کردند اما بطور مثال ما محصولات کشاورزی با کیفیت داریم  ولی  نبود زیر ساخت  سامانه مرزی  در مسیر مرز کرمانشاه  و عراق موجب شد  ما نتوانیم در راستای توسعه  صادرات به عراق  موفق عمل کنیم.

  وی با بیان اینکه فاصله مرزی ما با عراق 15 کیلومتر است و این فاصله می تواند برای حمل و نقل محصولات کشاورزی امری مهم به شمارآید، تصریح کرد: برای صادرات محصولات کشاورزی به عراق علاوه بر توسعه زیر ساخت مرزی باید برای انتقال کالا بر مبنای بسته بندی مناسب ، برندسازی و صنایع تبدیلی  مدرن  نیز  فکری اساسی  کرد.

 نمایند مردم  پاوه با بیان اینکه برای صادرات بهینه و با کیفیت محصولات  کشاورزی ما نیازمند سردخانه های مدرن هستیم،  یادآورشد : برندسازی  و بسته بندی شکیل  نیاز اساسی صادرات  محصولات کشاورزی است .

 

 

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet