اربعین حسینی
1395/03/19 12:07:25
سرویس سیاسی
سلیمی تاکید کرد:

تحویل آب سنگین به آمریکا در ازای پرداخت پول و آزاد کردن اموال بلوکه شده ایران باشد

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تا زمانی که آمریکا پول آب سنگین ندهند و اموال بلوکه شده ایران را آزاد نکند نباید محموله آب سنگین را به واشنگتن تحویل دهیم.
تحویل آب سنگین به آمریکا در ازای پرداخت پول و آزاد کردن اموال بلوکه شده ایران باشد نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تا زمانی که آمریکا پول آب سنگین ندهند و اموال بلوکه شده ایران را آزاد نکند نباید محموله آب سنگین را به واشنگتن تحویل دهیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100338558312.jpg تحویل,آب,سنگین,به,آمریکا,در,ازای,پرداخت,پول,و,آزاد,کردن,اموال,بلوکه,شده,ایران,باشد Icana

اصغر سلیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در باره فروش آب سنگین و حواشی اطراف فروش آن به آمریکا گفت: قرار گرفتن آب سنگین در معاملات هسته ای جهان آن هم در سطح بالا که کشورهای مهم دنیا خواهان خرید این کالای هسته ای ایران شده اند نشان از افزایش قابلیت تکنولوژیکی و هسته ای جمهوری اسلامی ایران است.

وی ادامه داد: در شرایطی که کشورهای مهم جهان در صف خرید آب سنگین ایران قرار گرفته اند ثابت شد تهران هرگز از فعالیت هسته ای خود برای جنگ آفرینی بهره نگرفته بلکه مهر تاییدی است بر صلح آمیز بودن فعالیت هسته ای و قدرت جمهوری اسلامی است.

این نماینده با اشاره به تلاش آمریکا برای تخریب ایران در طول سالهای گذشته اظهار داشت: غربی ها و به ویژه آمریکا سالهای گذشته تمرکز خود را بر روی تخریب ایران و زیر سوال بردن فعالیت هسته ای ایران گذاشته بود اما امروز شاهد آن هستیم که ایران با ایستادگی توان هسته ای خود را افزایش داد و به دنیا ثابت کرد می تواند در عرصه فروش محصولات هسته ای حرفی برای گفتن داشته باشد.

سلیمی با بیان اینکه توان هسته ای ایران همواره در مسیر صلح آمیز بوده است، عنوان کرد: در طول سالهای گذشته که ایران تحت فشار تحریم های یکجانبه و ظالمانه بود، هرگز از مسیر صلح آمیز بودن خارج نشد و در مذاکرات هسته ای و توافق برجام دنیا به صداقت ایران در زمینه صلح آمیز بودن پی برد و در عوض مشخص شد آمریکایی ها قابل اعتماد نیستند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به فروش آب سنگین به آمریکا اظهار داشت: در حال حاضر آمریکا در ابتدای صف خرید آب سنگین ایران است اما باید توجه داشت که آنها همواره به دنبال فرار از تعهدات خودهستند بنابراین تا زمانی که پول آب سنگین را پرداخت نکردند و اموال بلوکه شده را آزاد نکردند از تحویل آب سنگین باید خود داری کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet