هفته دفاع مقدس
1395/03/19 10:37:00
سرویس فرهنگی
سالک در واکنش به اظهارات سخنگوی دولت:

دولت، اسناد تخصیص بودجه 4هزارمیلیاردی به نهادهای فرهنگی غیردولتی را ارائه کند

نماینده مردم اصفهان در مجلس، از دولت خواست اسناد اختصاص ۷۵ درصد از بودجه ۵۳۰۰ میلیارد تومان بخش فرهنگی به بخش غیردولتی در سال ۹۴ را دراختیار مجلس قراردهد.
دولت، اسناد تخصیص بودجه 4هزارمیلیاردی به نهادهای فرهنگی غیردولتی را ارائه کند نماینده مردم اصفهان در مجلس، از دولت خواست اسناد اختصاص 75 درصد از بودجه 5300 میلیارد تومان بخش فرهنگی به بخش غیردولتی در سال 94 را دراختیار مجلس قراردهد. https://cdn.icana.ir/d/019/109810.jpg دولت،,اسناد,تخصیص,بودجه,4هزارمیلیاردی,به,نهادهای,فرهنگی,غیردولتی,را,ارائه,کند Icana

احمد سالک کاشانی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارات سخنگوی دولت مبنی بر اختصاص 75 درصد از ۵ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بودجه بخش فرهنگی در سال ۹۴به بخش غیردولتی، گفت: از جناب سخنگو تقاضا می شود اسناد اختصاص 75 درصد بودجه بخش فرهنگی به بخش غیردولتی را در اختیار مجلس و کمیسیون فرهنگی قرار دهند؛ زیرا مجلس به عنوان یکی از نهادهای نظارتی باید در جریان این امر باشد که کدام دستگاه های دولتی و غیردولتی و به چه میزان از اعتبارات استفاده کرده اند.

انتقاد از حذف بودجه نهادهای فرهنگی غیردولتی از سوی دولت در سال95

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ادامه، با انتقاد از اینکه دولت در لایحه بودجه 95، بودجه فعالان فرهنگی بخش های غیردولتی را حذف کرده، تصریح کرد: حتی درخصوص حذف این مورد، در کمیسیون فرهنگی با مسئولان و کارشناسان دولتی بحث و گفت‌وگو شد تا علت آن مشخص شود و کارشناسان دولتی مطرح کردند که علت این امر، تنها خودجوش بودن و مردمی بودن این دستگاه ها است و نباید بودجه دولتی به آنها تعلق گیرد.

سالک با بیان اینکه این بودجه هر ساله به منظور کمک و حمایت به دستگاه های غیردولتی اختصاص داده شده بود، گفت: دولت به تنهایی نمی تواند به مشکلات این حوزه رسیدگی کند؛ با توجه به اینکه مراکز فرهنگی مردمی، سدی درمقابل فرهنگ وهابیت هستند، باید از نظر بودجه ای و مالی تأمین باشند.

کمیسیون فرهنگی از فعالیت دستگاه های خودجوش فرهنگی مردمی استقبال می کند

وی با اشاره به هفت بند ابلاغی مقام معظم رهبری به شورای عالی انقلاب فرهنگی درخصوص بودجه بخش فرهنگی، گفت: بند 2 و 3 این موضوع به فعالان خودجوش فرهنگی مرتبط است؛ در واقع لازم بود مطالبه مقام معظم رهبری درخصوص بودجه دستگاه های خودجوش مردمی فرهنگی مورد توجه و تاکید قرار گیرد و به همین منظور، هرساله بودجه مذکور به آنها اختصاص داده شده بود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با تاکید بر استقبال از فعالیت دستگاه های خودجوش فرهنگی مردمی، افزود: دولت باید بودجه را طبق ارزیابی کمیسیون فرهنگی به دستگاه های مربوطه اختصاص می داد، کما اینکه برای سال های گذشته این مسئله انجام می شد اما دربودجه سال 95 حذف شد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet