آغاز هفته وحدت
1395/03/19 10:32:38
سرویس سیاسی
تجری:

بازدید از پارچین برای خنثی‌کردن توطئه‌های غربی علیه ایران بود/ بدون تایید فرمانده کل قوا اجازه بازدید صادر نمی شود

نماینده مردم قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بازدید از پارچین برای خنثی کردن توطئه های غربی علیه ایران بود، گفت: بدون اجازه مسئولان نظامی و امنیتی و تایید فرمانده کل قوا اجازه بازدید از مراکز غیر هسته ای به غربی ها داده نمی شود.
بازدید از پارچین برای خنثی‌کردن توطئه‌های غربی علیه ایران بود/ بدون تایید فرمانده کل قوا اجازه بازدید صادر نمی شود نماینده مردم قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بازدید از پارچین برای خنثی کردن توطئه های غربی علیه ایران بود، گفت: بدون اجازه مسئولان نظامی و امنیتی و تایید فرمانده کل قوا اجازه بازدید از مراکز غیر هسته ای به غربی ها داده نمی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201604104198037910.jpg بازدید,از,پارچین,برای,خنثی‌کردن,توطئه‌های,غربی,علیه,ایران,بود/,بدون,تایید,فرمانده,کل,قوا,اجازه,بازدید,صادر,نمی,شود Icana

فرهاد تجری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص بازدید از پارچین که در گزارش اخیر یوکیا آمانو رئیس آژانس بین المللی انرژی هسته ای به آن اشاره شده بود، گفت: بازدید از سایت پارچین نیاز به هماهنگی با دستگاه های مربوطه دارد، قطعا بدون چنین هماهنگی بازدید صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: دستگاه های مربوطه احتمال سرقت اطلاعاتی را مدنظر داشتند و مسئولان نظامی و امنیتی و در رأس آن مقام معظم رهبری با دغدغه کامل موضوع را مد نظر داشتند. اگر احتمال آسیب اطلاعاتی و امنیتی به کشور وجود داشتند اجازه بادید داده نمی شد.

این نماینده با بیان اینکه اجازه بازدید برای از بین بردن بهانه جویی غرب در راستای زیر سوال بردن فعالیت های صلح آمیز ایران است، ادامه داد: اگراجازه بازدید از پارچین داده شده است برای خط بطلان کشیدن بر ادعاهای واهی غرب مبنی بر فعالیت های مشکوک و غیر قانونی ایران است. با این بازدید و گزارش ارائه شده مشخص شد هیچ خبری در پارچین نیست.

 سایت پارچین مرکز آموزشی ساده است

تجری با تاکید بر اینکه پارچین آن طوری که غربی ها تصور می کنند نیست، گفت: پارچین سایت نظامی و پیچیده ای نیست بلکه مرکز آموزشی ساده است اما با فضاسازی که غربی ها علیه این سایت صورت گرفت تصوراتی از ایران و فعالیت در پارچین شکل گرفت اکنون مشخص شد که این سایت ساده تر از تصورات غرب است و فعالیت ایران در این سایت بسیار شفاف بوده.

وی با رد این ادعا که بازدید از پارچین پای غربی ها را به مراکز غیر هسته ای ایران باز می کند، گفت: بازدید از امکان غیر هسته ای ایران بدون اجازه مسئولان نظامی و امنیتی انجام نمی شود و یقینا بدون تایید فرمانه کل قوا مسئولان چنین اجازه ای به غربی ها برای بازدید نخواهند داد.

این نماینده تاکید کرد: بنابراین زمانی که اجازه بازدید صادر می شود تمام جوانب آن از جمله امنیتی و اطلاعاتی برآورد می شود و در غیر این صورت اجازه داده نخواهد شد.

نماینده مردم قصرشیرین در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: بازدید از پارچین برای حفظ اقتدار نظام و خنثی کردن توطئه های غربی ها علیه ایران بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet