اربعین حسینی
1395/03/19 11:51:28
سرویس اجتماعی
هاشم زایی با اشاره به زلزله شهرهای اطراف تهران:

تهران با زلزله 5ریشتری هم شرایط بحرانی پیدا می‌کند/ معضل بافت فرسوده در پایتخت

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه شهر تهران در مواجه با زلزله ۵ ریشتری توان مدیریت بحران ندارد، گفت: به زودی مجمع نمایندگان تهران این موضوع را بررسی خواهد کرد.
تهران با زلزله 5ریشتری هم شرایط بحرانی پیدا می‌کند/ معضل بافت فرسوده در پایتخت نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه شهر تهران در مواجه با زلزله 5 ریشتری توان مدیریت بحران ندارد، گفت: به زودی مجمع نمایندگان تهران این موضوع را بررسی خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605109585214825.jpg تهران,با,زلزله,5ریشتری,هم,شرایط,بحرانی,پیدا,می‌کند/,معضل,بافت,فرسوده,در,پایتخت Icana

عبدالرضا هاشم زایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وقوع زلزله در شهرهای استان تهران، درباره آمادگی کلانشهر تهران در مقابل این رخداد، گفت: در صورت بروز زلزله در تهران، خسارت های جبران ناپذیری را شاهد خواهیم بود زیرا متاسفانه بافت ها فرسوده هستند و محل اسکان چندین میلیون حاشیه نشین در اطراف تهران نیز اصلا مناسب نیست این درحالی است که در این 30 ساله شهرداری های تهران از این مشکلات فرار کرده اند چراکه این شهر بزرگ  مشکلات زیادی را در خود جای داده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: چندین گسل از مناطق مختلف تهران عبور می کند که با توجه به ساخت و سازهایی که در سطح شهر تهران انجام شده، اگر این گسل ها فعال شود، خسارت جانی و مالی زیادی را به همراه خواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: در حال حاضر، مجوزهای ساخت ساختمان های 10 طبقه در سطوح مختلف شهر تهران داده می شود که همین ساخت و سازها در زمان وقوع زلزله، مدیریت بحران را با چالش مواجه می کند؛ لذا به نظر می رسد باید نشستی با شهرداری تهران، شورای شهر و شورای عالی شهرسازی برگزار کنیم تا به این مسائل رسیدگی شود و تا زمانی که حادثه ای رخ نداده، به فکر پیشگیری از خسارت های احتمالی آن باشیم.

وی یادآور شد: از سوی دیگر معضل بافت فرسوده در تهران به چالش جدی تبدیل شده است و با توجه به نحوه لوله کشی های گاز و آب، در وقوع زلزله شرایط مدیریت بحران سخت تر می شود و دراین شرایط خسارت های جانی زیادی را شاهد خواهیم بود.

هاشم زایی با انتقاد از تراکم در ساختمان سازی تهران، تاکید کرد: درحال حاضر اگر زلزله ای به قدرت 5 الی 6 ریشتر در تهران رخ دهد در بسیاری از بخش های این شهر نمی توان خدمات رسانی درستی انجام داد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس دهم، گفت: بدون شک مجمع نمایندگان استان تهران این موضوع را با اولویت برگزار خواهد کرد زیرا اکنون شهر تهرن حدود 10 میلیون نفر جمعیت دارد و باید برای جلوگیری از خسارت های ناشی از وقوع زلزله در تهران چاره اندیشی شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet