هفته دفاع مقدس
1395/03/21 14:35:06
سرویس سیاسی
عثمانی در واکنش به فضاسازی رسانه های غربی درباره بازرسی آژانس از پارچین:

بازرسی آژانس از مراکز نظامی ایران مغایر با توافق هسته‌ای است/بهانه تراشی آمریکا برای عدم اجرای تعهدات در برجام

عضو هیأت رئیسه مجلس، گفت: آمریکایی ها برای سرپوش گذاشتن بر بدعهدی و عدم اجرای توافق هسته ای، ادعاهای جدیدی مانند بازرسی از مراکز نظامی را مطرح می کنند، تا به این وسیله اجرای برجام را به این مسائل گره بزنند.
بازرسی آژانس از مراکز نظامی ایران مغایر با توافق هسته‌ای است/بهانه تراشی آمریکا برای عدم اجرای تعهدات در برجام عضو هیأت رئیسه مجلس، گفت: آمریکایی ها برای سرپوش گذاشتن بر بدعهدی و عدم اجرای توافق هسته ای، ادعاهای جدیدی مانند بازرسی از مراکز نظامی را مطرح می کنند، تا به این وسیله اجرای برجام را به این مسائل گره بزنند. https://cdn.icana.ir/d/019/121008.jpg بازرسی,آژانس,از,مراکز,نظامی,ایران,مغایر,با,توافق,هسته‌ای,است/بهانه,تراشی,آمریکا,برای,عدم,اجرای,تعهدات,در,برجام Icana

محمدقسیم عثمانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به فضاسازی رسانه های غربی درباره لزوم بازرسی آژانس از مراکز نظامی ایران از جمله پارچین، گفت: در بحث توافق هسته ای، جمهوری اسلامی به تمام تعهدات خود عمل کرده و قطعا مطالبات خودش درباره تعهدات 1+5 در اجرای برجام را پیگیر خواهد شد.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بازرسی آژانس از پارچین و دیگر مراکز نظامی مغایر با توافق هسته ای و تعهدات ایران است، افزود: جمهوری اسلامی به هیچ وجه اجازه دسترسی غرب ها به مراکز نظامی خود را نمی دهد، البته رویکرد جمهوری اسلامی برای همکاری با آژانس بسیار مثبت بود و حتی در سال گذشته آمانو دبیر کل آژانس بین المللی آنرژی اتمی از پارچین بازدید کرد.

وی با تأکید بر اینکه ایران زیر بار خواسته های غیرمعقول و زیاده خواهانه غربی ها نمی رود، تصریح کرد: در توافق هسته ای، ایران تنها با بازرسی از مراکز هسته ای کشورمان موافقت کرده و قطعا دسترسی به مراکز نظامی جای در توافق مذکور ندارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با انتقاد از بدعهدی آمریکا در اجرای توافق هسته ای، گفت: آمریکایی ها برای سرپوش گذاشتن بر بدعهدی و عدم اجرای توافق هسته ای، ادعاها، بهانه ها و خواسته های جدیدی را مطرح کرده اند، تا به این وسیله اجرای برجام را به مسائل مانند بازرسی از مراکز نظامی گره بزنند.

عثمانی تصریح کرد: قطعا جمهوری اسلامی به هیچ وجه تحت تأثیر فضاسازی و موج تبلیغاتی غربی ها قرار نمی گیرد و تنها بر اساس توافق هسته ای اقدام می کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet