هدر اصلی
1395/03/19 14:34:01
سرویس اجتماعی
سعیدی:

بخش عمده‌ای از آسیب‌های اجتماعی در سایه جناح‌بندی‌ها و دعواهای سیاسی شکل گرفته است

نماینده مردم تبریز در مجلس با بیان اینکه مسایل سیاسی در بروز آسیب های اجتماعی تاثیرگذار بوده است، گفت: متاسفانه برخی از سازمان های اجتماعی تحت تاثیرجریان های سیاسی حرکت می کنند و لذا از اجرای وظایف خود باز می مانند.
بخش عمده‌ای از آسیب‌های اجتماعی در سایه جناح‌بندی‌ها و دعواهای سیاسی شکل گرفته است نماینده مردم تبریز در مجلس با بیان اینکه مسایل سیاسی در بروز آسیب های اجتماعی تاثیرگذار بوده است، گفت: متاسفانه برخی از سازمان های اجتماعی تحت تاثیرجریان های سیاسی حرکت می کنند و لذا از اجرای وظایف خود باز می مانند. https://cdn.icana.ir/d/019/44059.jpg بخش,عمده‌ای,از,آسیب‌های,اجتماعی,در,سایه,جناح‌بندی‌ها,و,دعواهای,سیاسی,شکل,گرفته,است Icana

محمد اسماعیل سعیدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از اینکه در لایحه برنامه ششم توسعه به معضل آسیب های اجتماعی توجه چندانی نشده، گفت: اگرچه در احکام دائمی برنامه ششم توسعه برخی از موضوعاتی همچون جمعیت ذکر شده اما لازم است دولت در ارائه مجدد لایحه برنامه ششم به مجلس، توجه ویژه ای به موضوع آسیب های اجتماعی داشته باشد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: آسیب های اجتماعی به صورت جدی در سرنوشت کشور تاثیرگذار است و غفلت بیشتر از این معضل، باعث می شود تا در آینده شاهد برخی بحران ها باشیم؛ امروزه وجود یک میلیون و 500 هزار نفر معتاد در کشور نشان دهنده بروز مشکلات جدی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه موضوعاتی همچون اعتیاد، طلاق، بیکاری، زنان بی سرپرست و معلولانی که از هیچ درآمدی برخوردار نیستند باید جزء اولویت دولت قرار گیرند، تصریح کرد: آنچه که دولت در قالب لایحه برنامه ششم توسعه به مجلس نهم ارائه داد، دارای ایراداتی است و بخش زیادی از این معضلات در آن لایحه مغفول ماند که امیدواریم در ارسال لایحه مربوطه به مجلس دهم، این موضوعات لحاظ شود.

مسایل سیاسی در آسیب های اجتماعی تاثیرگذار بوده است

وی با انتقاد از اینکه پرداختن به موضوعت سیاسی در کشور به معضلات اجتماعی دامن زده است، یادآور شد: دعواهای سیاسی تاحدی معقول است ولی باید خطوطی ترسیم شود تا این دعوا بین جناح های سیاسی کشور از آن خطوط فراتر نرود چراکه در غیر این صورت بسیاری از مشکلات جامعه تحت الشعاع آن قرار می گیرد.

سعیدی تصریح کرد: به نظر می رسد مسائل سیاسی در بروز آسیب های اجتماعی تاثیرگذار بوده چراکه بسیاری از مشکلات امروز آسیب های اجتماعی در سایه جناح بندی ها و دعواهای سیاسی شکل گرفته است به عنوان مثال نباید سازمان های بهزیستی، تأمین اجتماعی یا کمیته امداد، وارد مباحث سیاسی شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه دستگاه ها و نهادهایی که متولی موضوعات اجتماعی هستند، نباید سیاسی شوند، افزود: متاسفانه برخی از این سازمان ها تحت تاثیر جریان های سیاسی حرکت می کنند لذا از اجرای وظایف خود باز می مانند و گاه با تغییر یک جناح در کشور، مسئولان مربوطه سازمان های مختلف به تغییر مدیران و افراد مبادرت می ورزند که این اقدامی نادرست است و باید اصلاح گردد تا مسئولان تنها به فکر انجام وظایف خود در حوزه اجتماعی باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet