اربعین حسینی
1395/03/21 10:40:53
سرویس سیاسی
رضایی میرقائد:

5طرح تنقیحی هفته آینده به صحن علنی می‌آید/ تنقیح 3هزار قانون در قالب 5محور جامع

معاون قوانین رئیس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ۵ طرح جامع تنقیحی در هفته آینده به صحن علنی مجلس می آید، گفت: نمایندگان مجلس در حال جمع آوری امضا برای بررسی اولویت دار این طرح ها در صحن علنی هستند.
5طرح تنقیحی هفته آینده به صحن علنی می‌آید/ تنقیح 3هزار قانون در قالب 5محور جامع معاون قوانین رئیس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه 5 طرح جامع تنقیحی در هفته آینده به صحن علنی مجلس می آید، گفت: نمایندگان مجلس در حال جمع آوری امضا برای بررسی اولویت دار این طرح ها در صحن علنی هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/122173.jpg 5طرح,تنقیحی,هفته,آینده,به,صحن,علنی,می‌آید/,تنقیح,3هزار,قانون,در,قالب,5محور,جامع Icana

امیدوار رضایی میرقائد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برنامه ریزی معاونت قوانین و هیأت رئیسه مجلس برای انجام تنقیح قوانین در مجلس، گفت: تاکنون حدود سه هزار قانون تنقیح اولیه شده و در قالب 5 طرح تنقیحی برای ارجاع به صحن علنی به هیأت رئیسه تحویل داده شده است.

معاون قوانین رئیس مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بررسی طرح های تنقیحی در صحن علنی نیازمند اصلاح آیین نامه داخلی مجلس است، زیرا در شرایط کنونی هیچ ساز و کاری برای نحوه بررسی و تصویب طرح های تنقیحی وجود ندارد، البته به نظر من این طرح ها باید مانند موافقت نامه ها و قراردادهای بین المللی در صحن علنی بررسی شده و نمایندگان تنها به آن رأی مثبت یا منفی بدهند.

وی در تشریح محورهای 5 طرح جامع تنقیحی، گفت: موضوعات مالیات، ورزش و سه بازه زمانی از ابتدای قانون گذاری تا آخر سال 1309، از سال 1310 تا سال 1319 و از سال 1319 تا سال 1336، محورهای این پنج طرح مهم تنقیحی را تشکیل می دهد، البته در هر یک از این بازه های زمانی، حدود یک هزار قانون تنقیح شده و بسیاری از قوانین متروک و مغایر در طرح های مذکور پیشنهاد حذف آن داده شده است.

معاون قوانین رئیس مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه 5 طرح جامع تنقیحی در هفته آینده برای بررسی و تصویب به صحن علنی مجلس می آید، گفت: نمایندگان مجلس در حال جمع آوری امضا برای بررسی اولویت دار این طرح ها در صحن علنی هستند.

دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی روز گذشته اعلام کرد که کار تنقیح قوانین در برخی از حوزه‌ها پیشرفت داشته و جزء تصمیمات اولیه مجلس دهم خواهد بود لذا معاونت قوانین در ابتدای هفته آینده، قوانینی که باید نسخ شوند، در بخش‌های مختلف را ارائه خواهد کرد تا مجلس با تصمیم گیری خود مسیر را هموار کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet