هدر اصلی
1395/03/19 12:53:56
سرویس فرهنگی
حسین زاده:

قانون مجازاتی برای برخورد با تبلیغ فیلم در ماهواره تعریف نکرده/ رویکردهای سلبی راهگشا نیست

نماینده مردم نقده در مجلس بر ضرورت ارائه راهکارهای قانونی و جایگزین برای ممانعت از تبلیغ فیلم ها در ماهواره تاکید کرد و یادآور شد: راهکارهای سلبی در حوزه فرهنگ راهگشا نیست.
قانون مجازاتی برای برخورد با تبلیغ فیلم در ماهواره تعریف نکرده/ رویکردهای سلبی راهگشا نیست نماینده مردم نقده در مجلس بر ضرورت ارائه راهکارهای قانونی و جایگزین برای ممانعت از تبلیغ فیلم ها در ماهواره تاکید کرد و یادآور شد: راهکارهای سلبی در حوزه فرهنگ راهگشا نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/111872.jpg قانون,مجازاتی,برای,برخورد,با,تبلیغ,فیلم,در,ماهواره,تعریف,نکرده/,رویکردهای,سلبی,راهگشا,نیست Icana

عبدالکریم حسین زاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره نامه معاون دادستان به وزیر فرهنگ و ارشاد مبنی بر اینکه در صورت تبلیغ فیلم های سینمایی در شبکه های ماهواره ای، فیلم از پرده سینما پایین کشیده می شود، گفت: در قانون تبلیغ فیلم های سینمایی در شبکه های ماهواره ای تخلف شناخته شده اما هیچ اشاره ای نشده که در صورت بروز تخلف باید چه برخوردی پیرامون آن صورت گیرد و لذا قانون دراین زمینه سکوت کرده است.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هنوز مشخص نیست باید چه راهکار جایگزینی برای تبلیغ فیلم های سینمایی در شبکه های ماهواره ای مدنظر قرار گیرد لذا باید کارشناسان این حوزه نشستی را برگزار کرده و پیشنهادات خود را درباره راهکارهای مهم پیرامون گرایش مخاطبان به سینما ارایه کنند؛ اما روشن است که راهکارهای سلبی در حوزه فرهنگ راهگشا نیست.

وی تاکید کرد: زمانی که می خواهیم قانونی را اجرایی کرده و ممنوعیتی را اعمال کنیم باید به فکر راهکارهای جایگزین آن نیز بود؛ باید مشخص شود که صدا و سیما و همچنین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می خواهند در راستای گرایش مردم به سینما چه اقدامات موازی انجام دهد تا تولید کنندگان متضرر نشده و بتوانند توان رقابتی خود را در صحنه داشته باشند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: باید بررسی کارشناسی صورت گیرد مبنی برآنکه چرا صدا و سیما نتوانسته مخاطب خود را جذب کند تا مردم با مشاهده تبلیغات فیلم های سینمایی در تلویزیون، به سینما گرایش پیدا کنند.

حسین زاده افزود: در این میان نقش مجلس نیز پررنگ است و باید وارد عمل شده و راهکارهای اساسی را مدنظر قرار دهد تا این فضای برد - بردی را در حوزه سینما شاهد باشیم چراکه باید پذیرفت امروز رسانه به یک ابرصنعت تبدیل شده و در این فضا نیز رقابت نیز بسیار زیاد است؛ لذا باید اقداماتی انجام شود تا سینماگران رغبتی برای تبلیغ فیلم خود در شبکه های ماهواره ای نداشته باشند.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس دهم، تصریح کرد: باید فضا به سمت گفتمان پیش رود تا تقویت فضای رسانه ای درون سرزمینی را شاهد باشیم و راهکاری پیدا کنیم تا  مردم به رسانه ملی خود توجه کنند، لذا باید کمیسیون فرهنگی مجلس به همراه بخش سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد، تولید کننده ها و قوه قضاییه نشستی را برگزار کرده تا سیاست گذاری درستی برای آن درنظر بگیرند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet