هفته دفاع مقدس
1395/03/21 10:59:16
سرویس اجتماعی
خضری:

دولت درمدت باقی‌مانده برنامه پنجم، قانون تجمیع بیمه‌ها را اجرایی کند/ وزارت کار، متولی امر شود

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس ضمن تاکید بر تجمیع بیمه درمان برای برقراری عدالت در حوزه سلامت، گفت: تفاوت دریافت سهم بیمه درمان از بیمار موجب عدم اجرای قانون تجمیع بیمه درمان شده است.
دولت درمدت باقی‌مانده برنامه پنجم، قانون تجمیع بیمه‌ها را اجرایی کند/ وزارت کار، متولی امر شود نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس ضمن تاکید بر تجمیع بیمه درمان برای برقراری عدالت در حوزه سلامت، گفت: تفاوت دریافت سهم بیمه درمان از بیمار موجب عدم اجرای قانون تجمیع بیمه درمان شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/57785.jpg دولت,درمدت,باقی‌مانده,برنامه,پنجم،,قانون,تجمیع,بیمه‌ها,را,اجرایی,کند/,وزارت,کار،,متولی,امر,شود Icana

رسول خضری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح ادغام بیمه درمان صندوق تامین اجتماعی با بیمه سلامت، گفت: در برنامه ششم توسعه باید یکپارچه سازی بیمه‌های درمان به لحاظ سیاست‌گذاری و وحدت رویه در ارائه خدمات لحاظ شود.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در واقع برای برقراری عدالت در حوزه سلامت باید زیرساخت تجمیع صندوق‌های بیمه درمان، سطح بندی، نظام ارجاع و پزشک خانواده که راه برون رفت برای رسیدن به اهداف عالی حوزه سلامت است، مورد توجه واقع شود.

وی افزود: قانون برنامه پنجم توسعه تجمیع بیمه درمان صندوق‌های بیمه‌ای را برای دولت تکلیف کرده بود و حال نیز که اجرای این قانون تا پایان سال 95 تمدید شده، دولت موظف به اجرای آن درمدت باقی مانده است.

خضری در رابطه با علت عدم تجمیع بیمه درمان، یادآور شد: صندوق تامین اجتماعی 7درصد را به عنون سهم بیمار جهت بیمه درمان دریافت می‌کند در حالی که این رقم برای بیمه سلامت 5 درصد است بنابراین صندوق تامین اجتماعی به این دلیل که سهم بیشتری برای بیمه درمان نسبت به بیمه سلامت از بیمار دریافت می‌کند حاضر به ادغام بیمه درمان نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: تفاوت دریافت سهم بیمه درمان از بیمار موجب عدم اجرای قانون تجمیع بیمه درمان شده البته با وجود تفاوت پرداخت سهم بیمه درمان، امکان تجمیع منابع بیمه درمان وجود دارد.

وی ضمن تاکید بر اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در صورت تجمیع منابع بیمه درمان متولی این امر خواهد بود، گفت: با تجمیع منابع، از بیمه درمان، صندوق تامین اجتماعی و بیمه سلامت به عنوان هیات مدیره انتخاب خواهند شد.

خضری تصریح کرد: محوریت بیمه درمان به لحاظ نظارت و هزینه‌کرد وزارت بهداشت است اما متولی مدیریت بیمه وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، لذا در اجرای قانون به این مسائل باید توجه شود.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس دهم یادآور شد: دولت در لایحه برنامه ششم توسعه نیز باید مجددا به این موضوع بپردازد در غیر این صورت نمایندگان به صورت پیشنهاد به برنامه اضافه خواهند کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet