هفته دفاع مقدس
1395/03/19 14:25:02
سرویس دیگر رسانه‌ها_

نظام پرستاری طرح‌های خود را مکتوب به مجلس ارائه دهد

نماینده مردم اصفهان رسیدگی هرچه بیشتر به مطالبات پرستاران را نیازمند بیانی معقولانه و ارائه طرح های پیشنهادی از سوی این قشر خواند.
نظام پرستاری طرح‌های خود را مکتوب به مجلس ارائه دهد نماینده مردم اصفهان رسیدگی هرچه بیشتر به مطالبات پرستاران را نیازمند بیانی معقولانه و ارائه طرح های پیشنهادی از سوی این قشر خواند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605109748094654.jpg نظام,پرستاری,طرح‌های,خود,را,مکتوب,به,مجلس,ارائه,دهد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ حیدرعلی عابدی نماینده مردم اصفهان و استاد پرستاری در خصوص اظهارات اخیر جامعه پرستاری گفت: مدتی است که مسئولان نظام پرستاری به دنبال مطالبات به حق جامعه پرستاری، فضای بدبینی را با بیان اظهارات خود ایجاد کرده اند، در حالی که پیگیری این مطالبات با بیانی معقولانه و ادبیاتی صحیح تر امکان پذیر است.

وی با بیان اینکه بدون شک پرستاران خواسته هایی از سیستم دارند، افزود: رسیدگی به خواسته های متعارف و دور از تردید این قشر، لازم است، اما ناگفته نماند که مقایسه درآمدی پرستاران با پزشکانی که خود در تفاوت درآمد با دیگر پزشکان صاحب نظر هستند، قضاوتی نا به جا است.

عابدی موضوع اختلاف درآمد را اینگونه روشن کرد: هر پرسنل حق مقایسه میزان حقوق دریافتی خود به ازای فعالیت در ساعات کاری، با دیگر پرسنل بیمارستان را دارد اما اگر متخصصی در خارج از بیمارستان درآمدی داشته باشد، کسی اجازه مطالبه و مقایسه را ندارد. اکنون با تداخل این دو مفهوم حقوق و درآمد مواجه هستیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس طرح تحول نظام  سلامت را اقدامی در جهت کاهش فشارهای مالی مرتبط با حوزه درمان، اعم از بستری، پروتزهای مختلف و داروهای خاص از دوش مردم دانست و ادامه داد: در طرح تحول نظام سلامت به پرستاران و پزشکان توجه شده اما این توجه در جامعه پرستاری نیاز به تکامل دارد و از طرفی دامن زدن به اختلاف رشته های مختلف بدون تحلیل واقعی از وضعیت هر شغل، نتیجه درستی به همراه ندارد.

وی با اشاره به اظهارات اخیر رئیس سازمان نظام پزشکی، عنوان کرد: با وجود اینکه رییس سازمان نظام پرستاری سال اول تجربه مدیریتی خود را پشت سر می گذارد، برخوردی سنجیده تر از وی انتظار می رفت. این قشر می توانند با ارائه طرح های مکتوب خود به مجلس، پیگیری مطالبات خود را به ما واگذار کنند. مجلس و وزارت بهداشت نیز قصدی جز خدمت به مردم و کاهش مشکلات آنان ندارد.

عابدی اظهار داشت: اگرچه نظام پرستاری منتخب صد درصدی جامعه پرستاری نیست، اما نظر این سازمان، نظر جامعه پرستاری تلقی می شود. از همین رو برخی برخوردها، گله مندی افرادی را در پی دارد.

نماینده مردم اصفهان تصریح کرد: من به عنوان نماینده مردم، نه به عنوان پرستار، باید در سایه قوانین، ناظر به درآمدهای پرسنل در داخل و خارج از بیمارستان باشم. از طرفی در انتظار ارائه طرحی برای تصحیح درآمدهای ناحق، از سوی پزشکان متعهد هستیم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ وی یادآور شد: پیشگیری از وقوع زلزله ناشی از پیشروی گسل میان جامعه پزشکی و پرستاری نیازمند ایجاد وحدت و تعاملی سازنده است. خوشبختانه مسئولان دلسوز هستند و تمام تلاش خود را برای کاهش و رفع مشکلات پرستاری به کار می گیرند.

انتهای پیام/

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet