هفته دفاع مقدس
1395/03/21 08:29:57
سرویس اقتصادی
کوچکی نژاد:

اراده ای برای خودکفایی در تولید چای دیده نمی‍‌‌‌‌شود/ضعف کشت و تولید چای زیر سایه مافیای واردات چای

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه ارده ای برای خودکفاشدن در تولید چای دیده نمی شوند، گفت: مافیای چای نمی گذارند ما در تولید چای خودکفا شویم .
اراده ای برای خودکفایی در تولید چای دیده نمی‍‌‌‌‌شود/ضعف کشت و تولید چای زیر سایه مافیای واردات چای نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه ارده ای برای خودکفاشدن در تولید چای دیده نمی شوند، گفت: مافیای چای نمی گذارند ما در تولید چای خودکفا شویم . https://cdn.icana.ir/d/019/55314.jpg اراده,ای,برای,خودکفایی,در,تولید,چای,دیده,نمی‍‌‌‌‌شود/ضعف,کشت,و,تولید,چای,زیر,سایه,مافیای,واردات,چای Icana

 جبار کوچکی نژاد  در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه  ملت درباره  واردات چای به کشور، خاطرنشان کرد:  مافیای چای  تلاش دارد که واردات چای ادامه یابد زیرا  از این واردات سود می برند و این در حالی است که ما  تنها 20 هزار تن تولید چای در سال درکشور داریم  پس به واردات نیاز داریم .

   نماینده  مردم  رشت در مجلس با بیان اینکه  افزایش تولید چای در کشور با تغییر اگوی کشت امکان پذیر است، تصریح کرد:  نیاز ما  به محصول چای  در حدود 40 هزار تن است که بدیهی است با تولید 20 هزار  تن در کشور نیاز به واردات دیده  می شود  اما واردات چای باید  بر طبق نیاز کشورباشد و نه اینکه واردات  بیش از حد باشد  تا اقتصاد داخلی چای  با مشکلات  عدیده  ای روبرو شود .

 وی ادامه داد: وابستگی تولید محصول چای به حمایت دولت نمی تواند امری  مناسب به شمار آید و  این در حالی است که متاسفانه اراده ای بر خودکفایی  در محصول چای در کشور مشاهد نمی شود.

  کوچکی نژاد با بیان اینکه شمال کشور با توجه  به ظرفیت های آب و هوایی  دارد  قابلیت مناسبی  برا ی تولید  چای با کیفیت ایرانی دارد،  یادآورشد :   با یک برنامه ریزی اقتصادی می توانیم به سادگی  با افزایش تولید  از واردات  چای  بی نیاز  می شویم زیرا اراضی  شمالی کشور قابلیت  های بی شماری برای کشت محصول چای دارند .

 وی   با بیان اینکه  مطالبات چایکاران  پرداخت شده است، گفت: وضعیت چای باید مشخص شود زیرا دولت نمی تواند همیشه  برای چای یارانه در نظر بگیرد./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet