هدر اصلی
1395/03/19 16:11:02
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قاضی‌زاده هاشمی:

برنامه ششم باید احکامی با هدفگذاری مشخص و تعهدآور باشد

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بر اهمیت قانون برنامه ششم توسعه در جهت گیری های کلان کشور گفت: اقتصاد مقاومتی و فرهنگ باید اولویت های برنامه ششم توسعه باشد.
برنامه ششم باید احکامی با هدفگذاری مشخص و تعهدآور باشد عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بر اهمیت قانون برنامه ششم توسعه در جهت گیری های کلان کشور گفت: اقتصاد مقاومتی و فرهنگ باید اولویت های برنامه ششم توسعه باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/44359.jpg برنامه,ششم,باید,احکامی,با,هدفگذاری,مشخص,و,تعهدآور,باشد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه هفته آینده نمایندگان مجلس شورای اسلامی، با حضور آقای نوبخت جلسه ای برای اتخاذ تصمیم درباره برنامه ششم توسعه تشکیل خواهند داد افزود: یکی از موضوعات جدی باقیمانده از مجلس نهم قانون برنامه ششم توسعه است که با توجه به زیرساخت بودجه سال آینده که باید تا نیمه آذر ارائه شود، لازم است نمایندگان تا شهریور تکلیف نهایی آن را مشخص و قانون بودجه سال جدید را بر اساس آن بررسی کنند.
نماینده مردم مشهد در ادامه با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب در دیدار نمایندگان بر اهمیت قانون برنامه ششم توسعه در جهت‌گیری های کلان کشور گفت: با توجه به تأکید رهبر معظم انقلاب، مجلس به سرعت به این مسئله ورود کرده است تا سرنوشت برنامه ششم را مشخص کند.
قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه برنامه ششم توسعه شکل قانونی ندارد افزود: لایحه قبلی برنامه ششم به شکل برنامه نیست و باید به سرعت تبدیل به احکامی با هدفگذاری مشخص و تعهدآور شود.
وی تاکید کرد: مجلس نظرهای کارشناسانه ای را در ارائه برنامه مدنظر دارد و لایحه ارائه شده را قانون نمی داند.
نماینده مردم مشهد با بیان اینکه لایحه ارائه شده به صورت یک سند پشتیبان است گفت: با توجه به اینکه این لایحه باید هر چه سریع‌تر تبدیل به قانون شود، تصمیم گرفتیم تا در جلسه ای مشترک با آقای نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، پس از استماع گزارش ایشان و در تعامل بین دو قوه به تصمیم گیری بپردازیم.
قاضی زاده هاشمی در ادامه در خصوص اولویت های مجلس دهم در برنامه ششم توسعه افزود: باید اقتصاد و فرهنگ در اولویت قرار گیرد، اما متأسفانه اینگونه نیست.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ وی در ادامه در خصوص تصمیم گیری برای مشخص شدن اعضای کمیسیون های مجلس گفت: به احتمال قوی این تصمیم گیری تا دوشنبه یا سه‌شنبه هفته آینده طول می کشد زیرا برای اینکه حق هیچ یک از نمایندگان ضایع نشود تصمیم گیری نهایی نیازمند برگزاری جلسات متعدد خواهد بود./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet