خبرگزاری خانه ملت

آغاز هفته وحدت
1395/03/21 15:25:05
سرویس سیاسی
یوسفیان ملا:

اردوغان به سیاست پرورش مار در آستین مبتلا شده است/ ترکیه سوریه را به رسمیت بشناسد تا از تنش فاصله بگیرد

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اردوغان به سیاست پرورش مار در آستین مبتلا شده است، گفت: ترکیه برای خروج از وضعیت تنش باید کشور سوریه را به رسمیت بشناسد که این کار در فرهنگ اردوغان وجود ندارد.
اردوغان به سیاست پرورش مار در آستین مبتلا شده است/ ترکیه سوریه را به رسمیت بشناسد تا از تنش فاصله بگیرد نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اردوغان به سیاست پرورش مار در آستین مبتلا شده است، گفت: ترکیه برای خروج از وضعیت تنش باید کشور سوریه را به رسمیت بشناسد که این کار در فرهنگ اردوغان وجود ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201604101406421075.jpg اردوغان,به,سیاست,پرورش,مار,در,آستین,مبتلا,شده,است/,ترکیه,سوریه,را,به,رسمیت,بشناسد,تا,از,تنش,فاصله,بگیرد Icana

عزت الله یوسفیان ملا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تنش ها و انفجارهای اخیر در ترکیه نقش اردوغان در آرامی این کشور بی تاثیر ندانست و گفت: آمریکا، اروپا، عربستان و ترکیه به سیاست پرورش مار در آستین مبتلا شده اند و امروز شاهد هستیم نیروهای که با پول آنها تقویت شده اند گریبان خودشان را گرفته است.

وی با بیان اینکه ترکیه در ایجاد و تقویت داعش نقش پررنگی داشته است، ادامه داد: تمام افراد و وابستگان داعش اذعان دارند که از طرق مرزهای ترکیه به داعش پیوسته اند، آنها می گویند برای رسیدن به عراق و سوریه ترکیه حمایتشان کرده و امروز می بینیم همان افراد عامل اصلی تنش و انفجارهای تروریستی در ترکیه هستند.

این نماینده با بیان اینکه ترکیه علاوه بر داعش با پدیده دیگری نیز روبه رو است، گفت: کشورهایی مانند آلمان و آمریکا نیروهای کرد در ترکیه را در قالب گروه پ ک ک تقویت کردند، این کروهگ در تقابل با اردوغان است و رئیس جمهور ترکیه برای محکوم کردن آنها مجبور است مدام وارد تنش شود.

یوسفیان ملا با تاکید بر اینکه اردوغان دچار سیاست چندگانه شده است، ادامه داد: او از یک طرف به تقویت داعش کمک می کند و از سوی دیگر از قدرت گرفتن نیروهای کرد استقلال طلب عصبانی است و همین سیاست چندگانه باعث شده مرزهای ترکیه نا امن باشد.

وی اظهار داشت: ترکیه در گردابی که برای کشورهای دیگر از جمله سوریه ایجاد کرده بود دچار چرخش شده و به اردوغان حالت استفراغ سیاسی دست داده و ناگزیر است برای حل تنش های کشورش به نقطه اول برگردد اما در فرهنگ اردوغان چنین کاری وجود ندارد.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اردوغان باید مرزها خود را از گروه های تروریستی پاکسازی کند، گفت: علاوه بر این لازم است کشور سوریه را به رسمیت بشناسد اما چنین کاری با روحیه او مغایرت دارد و هیچ چیز بدتر از ناامنی در کشور نیست اما متاسفانه آینده مبهم ترکیه درگیر ناامنی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet