هفته دفاع مقدس
1395/03/23 09:19:43
سرویس سیاسی
نمایندگان مجلس در گفت وگو با خانه ملت مطرح کردند؛

سرنوشت ایستادگان در غبار پس از گذشت 12 هزارروز/ دیپلمات‌های ربوده شده ایران زنده هستند

نمایندگان مجلس ضمن تأیید اخبار مطروحه درباره زنده بودن چهار دیپلمات ایرانی در زندان های رژیم صهیونیستی، بر لزوم پیگیری این مسئله از سوی وزارت امور خارجه و نهاد های بین المللی تأکید کردند.
سرنوشت ایستادگان در غبار پس از گذشت 12 هزارروز/ دیپلمات‌های ربوده شده ایران زنده هستند نمایندگان مجلس ضمن تأیید اخبار مطروحه درباره زنده بودن چهار دیپلمات ایرانی در زندان های رژیم صهیونیستی، بر لزوم پیگیری این مسئله از سوی وزارت امور خارجه و نهاد های بین المللی تأکید کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104668917107.jpg سرنوشت,ایستادگان,در,غبار,پس,از,گذشت,12,هزارروز/,دیپلمات‌های,ربوده,شده,ایران,زنده,هستند Icana

خانه ملت؛ سرویس سیاسی؛ حمیدرضا خدامی؛ پرونده ای به مدت 34 سال، پرونده ای به مدت دوازده هزار روز، پرونده ای که نه تنها چهار خانواده متوسلیان، اخوان، رستگار مقدم و موسوی را در این مدت طولانی درگیر کرده، بلکه تمام مردم، مقامات کشور و نظام جمهوری اسلامی هیچ وقت آن را از خاطر نبرده اند.

چهار دیپلمات ایرانی در ۱۴ تیرماه سال ۶۱ هنگامی که راهی سفارت ایران در بیروت بودند، در یک پست بازرسی توسط گروه فالانژ (گروه شبه نظامی مسیحی لبنانی) ربوده شدند، پس از آن گمانه زنی های بسیاری درباره سرنوشت این چهار دیپلمات مطرح شد، از کشته شدن آن ها در همان پست بازرسی تا انتقال این افراد به فلسطین اشغالی، اما هیچ کدام از این گمانه زنی ها تأیید یا تکذیب نشد.

حال پس از گذشت حدود 34 سال از وقوع این حادثه، یک اسیر یونانی پس از خروج از زندان های اسرائیلی و بازگشت به کشورش، به سفارت جمهوری اسلامی ایران در آتن مراجعه و اعلام کرده بود که این 4 دیپلمات ایرانی زنده و در زندان های صهیونیستی هستند.

این در حالی است که در گذشته نیز چنین مطالبی مطرح شده بود، به طوری که شهید احمد حبیب الله ملقب به "ابو هشام" که از او به عنوان پدر معنوی اسرای دربند زندان های صهیونیستی یاد می شد، پس از بازدید از زندان های صهیونیستی به منظور اطلاع از اوضاع اسرا اعلام کرد که 4 دیپلمات ایرانی ربوده شده در زندان صهیونیستی "عتلیت" به سر می برند، اما رژیم صهیونیستی خیلی زود این فلسطینی را ترور کرد.

پس از موضوعات و گمانه زنی های مطرح شده درباره وضعیت دیپلمات های ایرانی، اینبار نوبت سردار حسین دهقان وزیر دفاع و سردار محسن رضایی بود که خبر از زنده بودن  4 دیپلمات ربوده شده در لبنان بدهند، حال نمایندگان مجلس دهم نسبت به این موضوعات واکنش نشان داده اند.

 

موضوع ۴ دیپلمات ربوده شده، پرونده همیشه مفتوح ایران/اسارت در زندان رژیم‌صهیونیستی،قوی‌ترین فرضیه

علاء الدین بروجردی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به موضوعات مطرح شده درباره زنده بودن چهار دیپلمات ایرانی در زندان های رژیم صهیونیستی، گفت: قطعا مسئله دیپلمات های ربوده شده، پرونده همیشه مفتوح جمهوری اسلامی بوده و تاکنون از طریق سفارت کشورمان در لبنان، از همه روش برای دریافت اطلاعات جدید از سرنوشت این دیپلمات ها استفاده شده است.

بروجردی 3406756/8/2016 10:14:46 AMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606103368530719_Thum.jpg

بروجردی

 

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: آنچه که در پرونده دیپلمات های ربوده شده در لبنان مسلم بوده، این است که رژیم صهیونیستی عامل و مسئول این ربایش است و با توجه به اطلاعات جسته و گریخته، قوی ترین فرض این است که این چهار دیپلمات در زندان های این رژیم هستند.

وی افزود: اطلاعات واصله و دریافتی از وضعیت دیپلمات ها غالبا از زندانیان آزاده شده از زندان های رژیم صهیونیستی صورت گرفته، بنابر این در این حوزه راه ارتباط مستقیم وجود ندارد، اما قطعا از تمام روش برای کسب اطلاعات جدید استفاده خواهد شد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، از ورود این کمیسیون در دوره جدید به پرونده دیپلمات های ربوده شده در لبنان خبر داد و گفت: قطعا این کمیسیون در نخستین نشست های خود در مجلس دهم، این مسئله را با جدیت پیگیری می کند.

 

روایت شیخ‌الاسلام از درخواست صهیونیست‌ها برای تبادل ۴دیپلمات با "رون آراد"/مجلس پیگیر سرنوشت دیپلمات های ربوده‌شده

حسین شیخ الاسلام در گفت وگو با  خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به موضوعات مطرح شده درباره زنده بودن چهار دیپلمات ایرانی در زندان های رژیم صهیونیستی، گفت:در چند سال اخیر اخباری درباره زنده بودن دیپلمات ها به گوش می رسید، اما در هر صورت رژیم صهیونیستی باید در صورت فوت، پیکر مطهر آن ها و در صورت زنده بودن، این دیپلمات ها را به جمهوری اسلامی تحویل دهد.

شیخ الاسلام شیخ الاسلام3406757/28/2015 11:57:07 AMhttp://media.icana.ir/Image/2015/07/112494_Thum.jpg
شیخ الاسلام

مدیر کل امور بین الملل مجلس، با بیان اینکه این فرضیه وجود دارد که رژیم صهیونیستی به دنبال معامله و تبادل دیپلمات های ربوده شده با نیروهای اسیر خود است، افزود: البته مسئله تبادل 4 دیپلمات ربوده شده با نیروهای رژیم صهیونیستی در سال های گذشته چندین بار از سوی این رژیم مطرح شد، به طوری که مقامات رژیم صهیونیستی یک بار خواستار مبادله این چهار دیپلمات با "رون آراد" کمک‌خلبان مفقود شده نیروی هوایی ارتش این رژیم شدند، اما جمهوری اسلامی در آن زمان اعلام کرد که آراد در دستان ما نیست، از این رو روند معامله متوقف شد.

وی ادامه داد: قطعا مجلس شورای اسلامی برای پیگیری سرنوشت و وضعیت دیپلمات های ربوده شده اقدام کرده و به وظایف نظارتی خود جامه عمل بپوشاند، از طرف دیگر وزارت خارجه و دیگر دستگاه ها نیز باید در این رابطه تلاش کنند.

 

دیپلمات‌های ربوده شده ایران زنده هستند/ارائه اسناد و مدارک خانواده‌های مفقودین به مجلس

سیدحسین نقوی حسینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به موضوعات مطرح شده درباره زنده بودن سردار متوسلیان و سه دیپلمات ایرانی، گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در دوره هشتم و نهم بارها اعلام کرد که شواهد بسیاری درباره زنده بودن این چهار دیپلمات وجود دارد.

سید حسین نقوی حسینی سید حسین نقوی حسینی3406757/4/2015 5:54:22 PMhttp://media.icana.ir/Image/2015/07/110850_Thum.jpg

سید حسین نقوی حسینی

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه چهار دیپلمات ربوده شده در لبنان یقینا در زندان های رژیم صهیونیستی زنده و اسیر هستند، افزود: در سال های گذشته خانواده این چهار دیپلمات با حضور در کمیسیون امنیت ملی، اسناد و مدارکی را دال بر زنده بودن آن ها ارائه کردند، از طرف دیگر در هفته اخیر نیز اخبار بسیاری درباره مشاهده این افراد در زندان رژیم صهیونیستی به گوش می رسد.

وی با بیان اینکه دستگاه دیپلماسی کشورمان موظف به پیگیری وضعیت دیپلمات های ربوده شده در لبنان است، افزود: وزارت خارجه این پرونده را باید از ظریف سازمان ملل مورد رسیدگی قرار دهد، تا زمینه برای آزادی آن ها فراهم شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، ادامه داد: رژیم صهیونیستی نیز تاکنون در این رابطه هیچ اطلاعاتی به مراجع بین المللی نداده و این نشان دهنده دشمنی آن ها است.

 

سازمان‌ملل موظف به پیگیری وضعیت۴ دیپلمات ربوده‌شده ایران/دولت لبنان پاسخگو باشد

نوذر شفیعی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به موضوعات مطرح شده درباره زنده بودن سردار متوسلیان و سه دیپلمات ربوده شده از سوی رژیم صهیونیستی، گفت: متأسفانه معمولا رژیم صهیونیستی چنین مواردی را گزارش نمی دهد و در این شرایط سازمان ملل متحد بر اساس کنوانسیون وین درباره حقوق دیپلماتیک، باید به وضعیت دیپلمات ها رسیدگی کند.

نوذر شفیعی 3406754/4/2016 2:16:36 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/04/201604109671861131_Thum.jpg

نوذر شفیعی

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از طرف دیگر با توجه به اینکه دیپلمات های ایرانی در کشور لبنان ربوده شده اند، از این رو طرف حساب اصلی ما کشور و دولت لبنان است و مقامات این کشور باید این مسئله را به صورت جدی پیگیری کنند، اما متأسفانه این کشور تاکنون به درستی این موضوع را رسیدگی نکرده است.

وی گزینه تبادل دیپلمات های ایرانی ربوده شده با نظامیان رژیم صهیونیستی را محتمل ندانست و گفت: قطعا اگر قرار بود که در این رابطه تبادلی صورت گیرد، تاکنون این اتفاق صورت می گرفت، از این رو اگر خبر زنده بودن دیپلمات های ما صحت داشته باشد، تنها دلیل عدم تحویل آن ها، خصومت رژیم صهیونیستی با جمهوری اسلامی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet