هفته دفاع مقدس
1395/03/22 10:04:50
سرویس سیاسی
یوسفیان‌ملا تشریح کرد:

اذعان بان‌کی‌مون به دلایل مالی خروج عربستان از لیست سیاه سازمان ملل;عربستان در لیست سیاه تاریخ می‌ماند

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اذعان بان‌کی‌مون به دلایل مالی خروج عربستان از لیست سیاه سازمان ملل موید نقش این کشور در نقض حقوق بشر در یمن است.
اذعان بان‌کی‌مون به دلایل مالی خروج عربستان از لیست سیاه سازمان ملل;عربستان در لیست سیاه تاریخ می‌ماند نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اذعان بان‌کی‌مون به دلایل مالی خروج عربستان از لیست سیاه سازمان ملل موید نقش این کشور در نقض حقوق بشر در یمن است. https://cdn.icana.ir/d/019/42726.jpg اذعان,بان‌کی‌مون,,به,دلایل,مالی,خروج,عربستان,از,لیست,سیاه,سازمان,ملل;عربستان,در,لیست,سیاه,تاریخ,می‌ماند Icana

عزت الله یوسفیان ملا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به خروج عربستان از لیست سیاه، گفت: بان کی مون در روزهای آخر ریاستش بر سازمان ملل از خروج عربستان از لیست سیاه به دلیل پول خبر داد و عدم این پرده پوشی به پایان دوره ریاست بان کی مون بر می گردد.

این نماینده ادامه داد: در غیر اینصورت بان کی مون مانند روزها و سالهای اولیه ریاستش بدون بازگویی واقعیت تصمیم سازمان ملل را اعلام می کرد. اگر اوایل دوره ریاستش در این سازمان بود به چنین مسئله ای اعتراف نمی کرد.

وی اعتقاد دارد که روسای سازمان ملل در روزهای پایانی ریاستشان سعی دارند یادگاری از خود به جای بگذارند و با ریسک پذیری بالاتری واقعیت را عنوان می کنند.

یوسفیان ملا با بیان اینکه رفتار بان کی مون دور از انتظار نبود به نمونه ای دیگر رفتار رئیس سازمان ملل اشاره کرد و گفت: پرز دکوئیار رئیس اسبق سازمان ملل زمانی که دوره ریاستش به اتمام رسید در گزارشی به متجاوز بودن عراق تاکید کرد. اینکه روسای سازمان ملل در روزهای پایانی ریاستشان برخلاف دوران ریاست به برخی واقعیت ها اعتراف می کنند جای شکر دارد.

این نماینده اظهار داشت: در این دوره نیز بان کی مون با اشاره به تهدید عربستان اذعان داشت که اگر این کشور را از لیست سیاه خارج نمی کردیم، کمک ها آنها به سازمان قطع می شد. این صحت فشار قدرمندان و زورمندان چه آنانی که زور اسلامی دارند و چه گروهای که بر اساس مالی و اقتصادی به قدرت رسیده اند را نشان می دهند.

یوسفیان ملا تاکید کرد: ایران همواره اعلام می کرد که سازمان ملل در اختیار قشون و پول است و از بی طرفی لازم برخوردار نیست و برخلاف انتظار الگویی برای کشورهای قدرتمند بود نه الگوی همه ملل و کشورها.

این نماینده با بیان اینکه اعتراف بان کی مون به ضرر عربستان تمام شد، اظهار داشت: با وجود اینکه عربستان از لیست سیاه حذف نشد اما برای همه دنیا جایگاه و واقعیت عربستان مشخص شد حالا سازمان ملل با مداد پاک کن اسم این کشور را از لیست پاک کند.

نماینده مردم آمل در مجلش شواری اسلامی تاکید کرد: اعتراف بان کی مون تاییدی بر تجاوز عربستان به حقوق کودکان در یمن است و این اعتراف بدتر از حضور عربستان در لیست سیاه بود در حال حاضر همه دنیا عربستان را محکوم می دانند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet