هفته دفاع مقدس
1395/03/22 11:05:30
سرویس اجتماعی
احمدی لاشکی:

استفاده از اسلحه نباید برای محیط‌بانان تبعات منفی داشته باشد/ خلاء قانونی وجود ندارد

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس ضمن تاکید بر حمایت از جامعه محیط‌بانان، گفت: محیط‌بانان ضابط قضایی محسوب می‌شوند بنابراین نباید با برخوردهایی مواجه شوند که جرأت و جسارت آنها جهت استفاده از اسلحه گرفته شود.
استفاده از اسلحه نباید برای محیط‌بانان تبعات منفی داشته باشد/ خلاء قانونی وجود ندارد نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس ضمن تاکید بر حمایت از جامعه محیط‌بانان، گفت: محیط‌بانان ضابط قضایی محسوب می‌شوند بنابراین نباید با برخوردهایی مواجه شوند که جرأت و جسارت آنها جهت استفاده از اسلحه گرفته شود. https://cdn.icana.ir/d/019/43038.jpg استفاده,از,اسلحه,نباید,برای,محیط‌بانان,تبعات,منفی,داشته,باشد/,خلاء,قانونی,وجود,ندارد Icana

قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص وضعیت جامعه محیط‌‌بانان و با یادآوری فوت یکی از محیط‌بانان در هفته‌های اخیر حین انجام وظیفه، گفت: محیط بانان به این جهت که برای حراست از طبیعت و سرزمین جان خود را نثار می‌کنند، باید شهید محسوب شوند اما علی رغم اینکه تعداد بسیاری تاکنون در این راه جان باختند؛ سازمان مربوطه این افراد را شهید اعلام نکرده است.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: محیط‌بانان برای حفاظت از جنگل، محیط‌زیست و انجام وظیفه قانونی خود از جان خود می‌گذرند اما تا امروز فضای حمایتی مورد نیازشان ایجاد نشده است.

وی با تاکید بر حمایت جدی از جامعه محیط‌بانان، گفت: برخورد با افراد یا مجرمانی که مسبب آسیب‌دیدگی محیط‌بانان یا مرگ آنها می‌شوند باید قاطعانه و بازدارنده باشد اما متاسفانه برخوردهای مقطعی و صدور احکام و اجرای آن با تاخیر، نه تنها موجب کاهش انگیزه محیط‌بانان در حراست از طبیعت شده بلکه سبب ورود آسیب به این جامعه نیز شده است.

احمدی لاشکی معتقد است: برای حمایت از محیط‌زیست باید نقش محیط‌بانان را برجسته‌تر کرد، بنابراین در صورت نیاز به اصلاح قانونی؛ کمیسیون مربوطه تخصصی در مجلس پیگیر و انجام وظیفه خواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ضمن تاکید بر اینکه محیط‌بانان ضابط قضایی محسوب می‌شوند، گفت: اسلحه برای دفاع از محیط‌زیست و طبیعت در اختیار این افراد گذاشته شده و لذا پس از استفاده از آن در موارد ضروری و مقتضی، نباید با برخوردهایی مواجه شوند که منجر به عدم انگیزه این افراد برای انجام وظیفه قانونیشان شود.

وی در ادامه افزود: محیط‌بانان موظف به استفاده از اسلحه جهت حفاظت از جنگل، طبیعت و محیط‌زیست هستند و به نظر می‌رسد خلاء قانونی در این خصوص وجود ندارد بلکه تفاسیر از قانون به اشتباه صورت گرفته است، لذا محکوم کردن محیط‌بانان به دلیل استفاده از اسلحه جهت حفاظت از طبیعت ومحیط‌زیست اشتباه است چرا که این اقدام جسارت و جرأت را از محیط‌بانان خواهد گرفت.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس دهم، تصریح کرد: اصل اقدامات محیط‌بانان باید مورد توجه قرار گیرد در این مسیر اگر درصد کوچکی هم تخطی و اشتباه از سوی محیط‌بانان صورت گیرد، نباید از اصل اقدام موثر محیط‌بانان چشم پوشی کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet