آغاز هفته وحدت
1395/03/22 13:18:02
سرویس سیاسی
نعمتی با اشاره به اذعان بان‌کی‌مون به نقش منابع مالی در خروج عربستان از لیست سیاه سازمان ملل:

عربستان برای سازمان ملل کشور دسته دومی است که واقعیت خروج از لیست سیاه را علنی کرد

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان ملل بر اساس منافع خود تصمیم گیری می کند، گفت: عربستان برای سازمان ملل کشور دسته دومی است برای همین اعتراف کرد در ازای دریافت پول ریاض را از لیست سیاه خارج کرد.
عربستان برای سازمان ملل کشور دسته دومی است که واقعیت خروج از لیست سیاه را علنی کرد عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان ملل بر اساس منافع خود تصمیم گیری می کند، گفت: عربستان برای سازمان ملل کشور دسته دومی است برای همین اعتراف کرد در ازای دریافت پول ریاض را از لیست سیاه خارج کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/97542.jpg عربستان,برای,سازمان,ملل,کشور,دسته,دومی,است,که,واقعیت,خروج,از,لیست,سیاه,را,علنی,کرد Icana

بهروز نعمتی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از رفتار سازمان ملل در مقابل عربستان و حذف این کشور از لیست سیاه نقض حقوق کودکان یمن، اظهار داشت: متاسفانه چه بان کی مون و چه روسای قبلی سازمان ملل به دنبال منافع خودشان هستند طرح این موضوع هم بر اساس منافع خودشان بوده.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس با بیان اینکه سازمان ملل در مقابل کشورهای بزرگتر سکوت کرده است، عنوان کرد: در این برهه از زمان سازمان ملل جسارت به خرج داده است و گفته در مقابل دریافت پول عربستان را از لیست خارج کرده اما موضوع این است سازمان ملل از کشورهای بزرگتر پول می گیرد و در مقابل آنها همچنان سکوت می کند.

وی ادامه داد: آمریکا و انگلیس به عنوان ناقضان حقوق بشر در جهان شناخته شده اند اما هیچ گاه سازمان ملل در باره آنها سخنی به میان نیاورده و اگر پولی از آنها گرفته و توسط این دو کشور اداره می شود به آن اعتراف نکرده. سازمان ملل هرگز جسارت آن را ندارد در مقابل آمریکا و قدرتهای بزرگ قد علم کند و دست های پشت پرده آنها را افشا کند.

نعمتی تاکید کرد: عربستان برای سازمان ملل، کشور درجه دوم است و به راحتی اعتراف کرد برای اینکه ریاض از آنها ناراحت نشود در ازای دریافت پول گزارش نقض حقوق کودکان در یمن را نادیده گرفت.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در ارزیابی رفتار سازمان ملل در مقابل ناقضین حقوق بشر اظهار داشت: سازمان ملل هر طوری که آمریکا بگوید عمل می کند. این سازمان در مصیبت ها و کشتارهای بزرگ در جهان گام مثبتی برنداشت  پس نباید از آنها انتظار داشته باشیم برای احقاق حقوق مظلومان خلاف نظر اداره کنندگانش گامی بردارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet