هفته دفاع مقدس
1395/03/22 12:36:16
سرویس اقتصادی
سبحانی فر:

فرسودگی تجهیزات و دستگاه ها کمر ارج را شکست/واگذاری ارج باید بر اساس مصوبه مجلس انجام شود

رمضانعلی سبحانی فر با بیان اینکه فرسودگی تجهیزات و دستگاه ها کمر ارج را شکست، گفت:فرسودگی تجهیزات و دستگاه ها کمر ارج را شکست.
فرسودگی تجهیزات و دستگاه ها کمر ارج را شکست/واگذاری ارج باید بر اساس مصوبه مجلس انجام شود رمضانعلی سبحانی فر با بیان اینکه فرسودگی تجهیزات و دستگاه ها کمر ارج را شکست، گفت:فرسودگی تجهیزات و دستگاه ها کمر ارج را شکست. https://cdn.icana.ir/d/019/73498.jpg فرسودگی,تجهیزات,و,دستگاه,ها,کمر,ارج,را,شکست/واگذاری,ارج,باید,بر,اساس,مصوبه,مجلس,انجام,شود Icana

رمضانعلی سبحانی فر در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به تعطیلی شرکت ارج گفت:ضعف مدیریتی و سوء مدیریت یکی از عوامل مهم تعطیلی شرکت ارج است، و متاسفانه در مدت زمان طولانی ساختار، تجهیزات و ابزارآلات این مجموعه نوسازی نشد، که در نهایت ورشکستگی آن را رقم زد.

نماینده مرد سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مجموعه ارج برای فرار از تعطیلی باید با مشارکت بخش خصوصی نوسازی شود، افزود:سرمایه گذاری، اصلاح ساختار و تزریق منابع از ضروریات اولیه جهت حفظ ارج، حمایت از تولید ملی و بیکار شدن نیروی کار است.

واگذاری ارج باید بر اساس مصوبه مجلس در مورد خصوصی سازی صورت گیرد

سبحانی فر با اشاره به احتمال واگذاری کارخانه ارج ادامه داد: واگذاری این شرکت باید با دقت کافی انجام شود، و هر شخصیت حقیقی یا حقوقی که این مجموعه را خریداری کرده باید در راستای نوسازی، افزایش تولید کمی و کیفی محصولات گام بردارد.

وی با بیان اینکه واگذاری ها باید بر اساس مصوبه مجلس صورت گیرد و بانکها از بنگاهداری خارج شوند، عنوان کرد: شرکت ها از جمله ارج باید به خریداران واجد شرایطی واگذار شود که بتوانند بهتر از مجموع گروه توسعه ملی، آن را مدیریت و اداره کنند.

دولت با ارائه تسهیلات مناسب و نرخ بازپرداخت کم باید از دیگر واحدهای تولیدی در آستانه ورشکستگی  حمایت کند

سبحانی فر با تاکید بر اینکه وظیفه دولت حمایت از تولید ملی است، افزود:دولت با ارائه تسهیلات مناسب و نرخ بازپرداخت کم باید از دیگر واحدهای تولیدی که در آستانه ورشکستگی هستند، حمایت کرده و با ایجاد بازار فروش مناسب برای کالاهای تولید داخل به رفع بخشی از مشکلات آنها کمک کند.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن در مجلس نهم، تصریح کرد: نباید اجازه داد اولین کارخانه تولید لوزام خانگی کشور که نامی آشنا برای تمام مردم ما داشته  و کمتر شخصی با تولیدات آن بیگانه است به دلیل تشدید مشکلات تولید تعطیل شود./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet