اربعین حسینی
1395/03/22 12:46:12
سرویس دیگر رسانه‌ها_
شیخ:

افکار عمومی دنیا در مورد ناکارآمدی سازمان ملل به نتیجه می رسد

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نفوذ قدرت‌های بزرگ در سازمان ملل متحد گفت که افکار عمومی دنیا کم کم در مورد ناکارآمدی سازمان ملل و تغییر این ساز و کار به نتیجه می‌رسد.
افکار عمومی دنیا در مورد ناکارآمدی سازمان ملل به نتیجه می رسد نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نفوذ قدرت‌های بزرگ در سازمان ملل متحد گفت که افکار عمومی دنیا کم کم در مورد ناکارآمدی سازمان ملل و تغییر این ساز و کار به نتیجه می‌رسد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605108766039201.jpg افکار,عمومی,دنیا,در,مورد,ناکارآمدی,سازمان,ملل,به,نتیجه,می,رسد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ مهدی شیخ اظهار کرد: سازمان ملل در برهه‌هایی نتوانسته از امتحانتش سر بلند بیرون بیاید و تا بخواهد واقعه‌ای فراموش شود اتفاق جدیدی می‌افتد لذا این موضوع برای ملت‌های مظلوم جهان تازگی ندارد.

وی افزود:‌ متاسفانه سازمان ملل و شورای امنیت در انجام وظایفشان به خوبی عمل نکردند و مسائل سیاسی و منافع برخی از کشورها  را بیشتر مورد توجه قرار داده‌اند تا جایی که شاهد نفوذ قدرتها از نظر مالی، سیاسی و نظامی در این سازمان بوده‌ایم.

این نماینده مجلس با بیان اینکه کشورهای مستقل روز به روز هوشیارتر می‌شوند تصریح کرد این اقدامات عربستان نفعی برای این کشور به دنبال نخواهد داشت. آنها از سویی میلیاردها دلار برای مقابله با تروریسم هزینه می‌کنند و از سویی نام عربستان را از فهرست سیاه خارج می‌کنند. قطعا این سازمان بیش از همه از این دوگانگی آسیب خواهد دید.

 شیخ ادامه داد: افکار عمومی کم کم درباره ناکارآمدی سازمان ملل به نتیجه می‌رسد و اینکه این سازمان نمی‌تواند پاسخگوی نیازهایی باشد که بر اساس آن شکل گرفته است. همین الان هم زمزمه‌هایی برای تغییر این ساز و کار و جود دارد و ما در سالیان آتی با درخواست افکار عمومی  برای تغییر این ساز و کار مواجه خواهیم شد.

به گزارش ایسنا؛ وی در پایان تصریح کرد: چندین قطعنامه در سازمان ملل علیه رژیم صهیونیستی صادر شده که به کرسی نمی‌نشیند اما اگر قطعنامه‌ای علیه ملت مظلومی صادر شود  استفاده نامشروع از آن صورت می‌گیرد  لذا ملت‌های مستقل کم کم به این نتیجه می‌ریسند که ساز و کار مناسبتری باید جایگزین سازمان ملل شود .

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet