هفته دفاع مقدس
1395/03/22 13:15:55
سرویس فرهنگی
زاهدی مطرح کرد:

تاثیر نبود برنامه‌های مشاوره‌ای و تربیتی بر رشد آمار خودکشی دانش‌آموزان/لزوم ارائه گزارش وزارت آموزش‌وپرورش از فوق‌برنامه‌های مدارس

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس حتی یک مورد خودکشی بین دانش آموزان را مساله ای حائز اهمیت توصیف و تصریح‌کرد:تعطیلی پنج شنبه مدارس با هدف ایجاد فوق برنامه‌ها بود که عملیاتی نشد.
تاثیر نبود برنامه‌های مشاوره‌ای و تربیتی بر رشد آمار خودکشی دانش‌آموزان/لزوم ارائه گزارش وزارت آموزش‌وپرورش از فوق‌برنامه‌های مدارس نماینده مردم کرمان و راور در مجلس حتی یک مورد خودکشی بین دانش آموزان را مساله ای حائز اهمیت توصیف و تصریح‌کرد:تعطیلی پنج شنبه مدارس با هدف ایجاد فوق برنامه‌ها بود که عملیاتی نشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201603108117775942.jpg تاثیر,نبود,برنامه‌های,مشاوره‌ای,و,تربیتی,بر,رشد,آمار,خودکشی,دانش‌آموزان/لزوم,ارائه,گزارش,وزارت,آموزش‌وپرورش,از,فوق‌برنامه‌های,مدارس, Icana

محمد مهدی زاهدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره برخی آمارها مبنی بر افزایش آمار خودکشی در میان دانش آموزان در سال تحصیلی 95- 94، گفت: برای ما حتی یک مورد خودکشی در میان دانش آموزان نیز مساله مهم و حائز اهمیتی است و به نظر می رسد باید وزارت آموزش و پرورش، فوق برنامه های  دانش آموزان را که پیرامون مسائل مشاوره، تربیتی و آینده نگری آنهاست، مورد توجه جدی قرار دهد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مقرر شده بود در این برنامه های فوق برنامه، دانش آموزان به همراه والدین خود در مدارس حضور یابند و راهکارهایی پیرامون بهبود وضعیت زندگی و سبک آن، به این افراد ارائه دهند تا فضای الفت میان مربیان و والدینشان ایجاد شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: متاسفانه پنج شنبه های مدارس که با هدف ایجاد فوق برنامه ها تعطیل شد، نتوانست دربرگیرنده چنین امور و برنامه هایی باشد؛ لذا این موضوع عملیاتی نشد در حالیکه اگر بحث های مشاوره ای دانش آموزان و مباحث تربیتی آنها را به دقت دنبال کنیم، معضلاتی همچون خودکشی دانش آموزان به سرعت کاهش پیدا می کند.

زاهدی تاکید کرد: باید برنامه ریزی جدی برای مباحث مشاوره ای و ارتباط با اولیا و مربیان برای مباحث پرورشی دانش آموزان از سوی وزیر آموزش و پرورش شکل گیرد و فوق برنامه ها در روزهای پنج شنبه به عنوان یک اولویت ثابت مدنظر قرار گیرد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با بیان اینکه موضوع فوق برنامه های مدارس در روزهای پنج شنبه از سوی نمایندگان پیگیری خواهد شد، گفت: باید بحث مشاوره های دانش آموزان و ارتباط اولیا با مربیان را به صورت جدی پیگیری کنیم و از آموزش و پرورش بخواهیم گزارشی از عملکرد خود را در این زمینه به مجلس ارائه دهند ناخواسته موضوع خودکشی دانش آموزان نیز به عنوان بخشی از نارسایی های موجود در این حوزه مطرح خواهد شد.

وی افزود: اگر تنها به موضوع خودکشی های دانش آموزان پرداخته شود و سایر معضلات همچون کاهش سن اعتیاد و روابط دختران و پسران به فراموشی سپرده شود، نتوانسته ایم موفق عمل کنیم بلکه باید در موضوعی کلان تر همچون عملیاتی شدن فوق برنامه ها به فکر کاهش معضلات حوزه آموزش و پرورش بود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet