خبرگزاری خانه ملت

اربعین حسینی
1395/03/22 13:36:17
سرویس سیاسی
نمایندگان مجلس دهم تأکید کردند؛

بازرسی از مراکز نظامی؛ گزک آمریکا برای زدن به زیر میز برجام/ بازرسی از مراکز نظامی خط قرمز همیشگی ایران است

نمایندگان مجلس با انتقاد از فضاسازی رسانه های غربی درباره مراکز نظامی ایران به ویژه پارچین، تأکید کردند که به هیچ وجه اجازه بازرسی از این مراکز را داده و این ادعاها بر خلاف توافق هسته ای است.
بازرسی از مراکز نظامی؛ گزک آمریکا برای زدن به زیر میز برجام/ بازرسی از مراکز نظامی خط قرمز همیشگی ایران است نمایندگان مجلس با انتقاد از فضاسازی رسانه های غربی درباره مراکز نظامی ایران به ویژه پارچین، تأکید کردند که به هیچ وجه اجازه بازرسی از این مراکز را داده و این ادعاها بر خلاف توافق هسته ای است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105942519646.jpg بازرسی,از,مراکز,نظامی؛,گزک,آمریکا,برای,زدن,به,زیر,میز,برجام/,بازرسی,از,مراکز,نظامی,خط,قرمز,همیشگی,ایران,است Icana

خانه ملت؛ سرویس سیاسی؛ رسانه های غربی در چند سال اخیر موج گسترده ای را درباره فعالیت های غیرمتعارف هسته ای در سایت های نظامی به ویژه پارچین به راه انداخته اند و قطعا این اقدامات نشأت گرفته از استراتژی کشورهایشان غربی از جمله آمریکا بوده است.

غربی ها این ادعای مضحک را پس از زمینه سازی، از طریق پرونده pmd توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی ادامه دادند، تا اینکه پس از مذاکرات و تحقق توافق هسته ای و تعاملات فی مابین ایران و آژانس، عملا این پرونده مهم و حساس بسته شد و مدیر کل آژانس در گزارش ضمن رد ادعاهای مطروحه درباره فعالیت ایران در حوزه نظامی-هسته‌ای، بر فعالیت پارچین تنها در حوزه نظامی تأکید کرد.

حال رسانه های غربی بار دیگر ادعاهای خود درباره مسئله پارچین و مراکز نظامی ایران را آغاز کرده اند که آمانو دبیر کل آژانس در پاسخ به فضاسازی رسانه های غربی اعلام کرده نمی‌توانم جزئیات سایت‌هایی که آژانس به آنها دسترسی دارد و به اینکه این سایت‌ها شامل پارچین می‌شود یا نه، را بگویم.از این رو نمایندگان مجلس به تشریح ابعاد و اهداف فضاسازی رسانه های غربی درباره مسئله پارچین و مراکز نظامی ایران پرداخته اند.

 

بازرسی آژانس از مراکز نظامی ایران مغایر با توافق هسته‌ای است/بهانه تراشی آمریکا برای عدم اجرای تعهدات در برجام

محمدقسیم عثمانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به فضاسازی رسانه های غربی درباره لزوم بازرسی آژانس از مراکز نظامی ایران از جمله پارچین، گفت: در بحث توافق هسته ای، جمهوری اسلامی به تمام تعهدات خود عمل کرده و قطعا مطالبات خودش درباره تعهدات 1+5 در اجرای برجام را پیگیر خواهد شد.

محمدقسیم عثمانی محمدقسیم عثمانی34067510/14/2015 4:02:48 PMhttp://media.icana.ir/Image/2015/10/121006_Thum.jpg
محمدقسیم عثمانی

 

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بازرسی آژانس از پارچین و دیگر مراکز نظامی مغایر با توافق هسته ای و تعهدات ایران است، افزود: جمهوری اسلامی به هیچ وجه اجازه دسترسی غرب ها به مراکز نظامی خود را نمی دهد، البته رویکرد جمهوری اسلامی برای همکاری با آژانس بسیار مثبت بود و حتی در سال گذشته آمانو دبیر کل آژانس بین المللی آنرژی اتمی از پارچین بازدید کرد.

وی با تأکید بر اینکه ایران زیر بار خواسته های غیرمعقول و زیاده خواهانه غربی ها نمی رود، تصریح کرد: در توافق هسته ای، ایران تنها با بازرسی از مراکز هسته ای کشورمان موافقت کرده و قطعا دسترسی به مراکز نظامی جای در توافق مذکور ندارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با انتقاد از بدعهدی آمریکا در اجرای توافق هسته ای، گفت: آمریکایی ها برای سرپوش گذاشتن بر بدعهدی و عدم اجرای توافق هسته ای، ادعاها، بهانه ها و خواسته های جدیدی را مطرح کرده اند، تا به این وسیله اجرای برجام را به مسائل مانند بازرسی از مراکز نظامی گره بزنند.

عثمانی تصریح کرد: قطعا جمهوری اسلامی به هیچ وجه تحت تأثیر فضاسازی و موج تبلیغاتی غربی ها قرار نمی گیرد و تنها بر اساس توافق هسته ای اقدام می کند.

 

بازرسی از مراکز نظامی از سوی آژانس خط قرمز ایران/گزارش نهایی آژانس درباره PMD خط بطلانی در برابر فضاسازی غرب

بهروز نعمتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به فضاسازی رسانه های غربی درباره لزوم بازرسی آژانس از مراکز نظامی ایران از جمله پارچین، گفت: جمهوری اسلامی در بحث مذاکرات هسته ای و سپس توافق برجام همواره رویکرد مثبت و شفافی را دنبال کرد و حتی در اجرای این توافق نیز به تمام تعهداتش عمل کرد.

بهروز نعمتی مصاحبه بهروز نعمتی مصاحبه3406759/30/2014 3:29:51 PMhttp://media.icana.ir/Image/2014/09/80550_Thum.jpg
بهروز نعمتی مصاحبه

 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ایران به هیچ کشوری و نهادی حتی آژانس و کشورهای 1+5 اجازه مداخله و بازرسی از مراکز نظامی خود را نمی دهد و این مسئله جزء خطوط قرمز کشورمان است.

وی ادامه داد: مگر آمریکایی ها اجازه می دهند که دیگر کشورها حتی بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی با تأسیسات و مراکز نظامیشان بازدید کنند، که ایران با وجود تمام حسن نیتش در برجام و با توجه به دشمنی کشورهای غربی، چنین مجوزی را صادر کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه درخواست غربی ها برای بازرسی از مراکز نظامی ازجمله پارچین از پایه و اساس اشتباه بوده و این مسئله منتفی است، تصریح کرد: قطعا وزارت امور خارجه باید پاسخ محکم و جدی به زیاده خواهی غربی ها بدهد، تا آن ها دیگر جرأت طرح چنین درخواست هایی را نداشته باشد.

نعمتی هدف اصلی آمریکا و کشورهای غربی برای بازرسی از مراکز نظامی کشورمان را محدود کردن جمهوری اسلامی دانست و گفت: آژانس در گزارش نهایی خود عملا اعلام کرد که غربی ها از سال 2003 ادعاهای دروغی را درباره فعالیت هسته ای ایران مطرح کردند، همچنین گزارش آژانس درباره PMD خط بطلانی بر تمام ادعاهای آن ها است.

 

بازرسی از سایت های نظامی ایران، آرزوی دست نیافتنی غربی ها/مجلس در برابر زیاده خواهی غرب می ایستد

سیدجواد ابطحی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به فضاسازی رسانه های غربی درباره لزوم بازرسی آژانس از مراکز نظامی ایران از جمله پارچین، گفت: قطعا دسترسی غربی ها به مراکز نظامی کشورمان یک آرزوی دست نیافتنی برای آن ها خواهد بود، زیرا جمهوری اسلامی به هیچ وجه اجازه بازرسی مأموران آژانس از این مراکز را نخواهد داد.

محمدجواد ابطحی محمدجواد ابطحی3406759/11/2013 3:11:41 PMhttp://media.icana.ir/Image/2013/09/46613_Thum.jpg
محمدجواد ابطحی

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: تاکنون بازرسان چندین بار از این سایت بازدید کرده و تمام ادعاها را رد کرده‌اند، اما باز شاهد هستیم که غربی‌ها به‌دنبال بازدید از آن هستند، از این‌رو هیچ گونه مجوزی برای ورود به سایت‌های نظامی داده نخواهد شد.

ابطحی با اعلام اینکه نظارت بر پارچین به وظایف محوله آژانس بین المللی انرژی اتمی مربوط نمی شود، افزود: با بسته شدن پرونده PMD تمام بهانه از غربی ها در رابطه با موضوع پارچین گرفته شد، از این رو آژانس باید تنها به سایت های هسته ای نظارت داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: قطعا این اقدامات و اظهارات در راستای سیاست‌های امریکا برای تشدید فشار بر ایران جهت پذیرش برای بازدید بازرسان از سایت پارچین است.

وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی مانند سدی در برابر زیاده خواهی های کشورهای غربی درباره توافق هسته ای خواهد ایستاد، گفت: رهبر معظم انقلاب نیز در دیدار با نمایندگان مجلس، بر نقش مجلس درمسائل منطقه ای و بین المللی و سیاست خارجی تأکید داشته اند، بنا براین نمایندگان به دقت تحرکات غربی ها را زیر نظر دارد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet