هدر اصلی
1395/03/22 16:15:55
سرویس اجتماعی
شاعری مطرح کرد:

ضرورت ارائه لایحه‌جامع اطفای‌حریق عرصه‌های منابع‌طبیعی/ نابودی هزار‌ هکتار جنگل در فقدان تجهیزات

نماینده مردم نکا و بهشهر در مجلس دهم ضمن تاکید بر تدوین لایحه جامع اطفای حریق عرصه‌های منابع طبیعی کشور توسط دولت و ارائه سریعتر آن به مجلس، گفت: هزار هکتار از عرصه‌های طبیعی به دلیل نبود تجهیزات و امکانات نابود شده است.
ضرورت ارائه لایحه‌جامع اطفای‌حریق عرصه‌های منابع‌طبیعی/ نابودی هزار‌ هکتار جنگل در فقدان تجهیزات نماینده مردم نکا و بهشهر در مجلس دهم ضمن تاکید بر تدوین لایحه جامع اطفای حریق عرصه‌های منابع طبیعی کشور توسط دولت و ارائه سریعتر آن به مجلس، گفت: هزار هکتار از عرصه‌های طبیعی به دلیل نبود تجهیزات و امکانات نابود شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102404278484.jpg ضرورت,ارائه,لایحه‌جامع,اطفای‌حریق,عرصه‌های,منابع‌طبیعی/,نابودی,هزار‌,هکتار,جنگل,در,فقدان,تجهیزات Icana

علی محمد شاعری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در واکنش به آتش سوزی اخیر در جنگل‌های پاسارگاد، گفت: با توجه به اینکه آتش‌سوزی‌ در جنگل‌ها متواتر گشته، باید ناوگان پیشرفته اطفای حریق منابع طبیعی با کمک دولت و مجلس در کشور راه اندازی شود.

نماینده مردم نکا و بهشهر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ناوگان پیشرفته اطفای حریق منابع طبیعی باید مجهز به تجهیزات کارآمد و پیشرفته اعم از هواپیما، بالگرد، سیستم اطفای حریق، نیروی انسانی ورزیده، خودروهای مناسب جهت مقابله با آتش سوزی مناطق طبیعی و چهارگانه تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست باشد.

وی با یادآوری اینکه ناوگان مذکور می تواند طی برنامه زمان‌بندی شده 5 ساله به مرحله اجرا درآید، گفت: در صورت توجه ویژه سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان جنگل‌ها، منابع طبیعی و آبخیزداری کشور ناوگانی مجهز به فناوری‌های به روز دنیا راه‌اندازی می‌شود لذا شاهد نابودی حجم کثیری از جنگل‌های کشور و زیست‌گاه‌های طبیعی نخواهیم بود.

شاعری دلایل آتش سوزی‌های ناشی از حریق در عرصه‌های منابع طبیعی کشور را یادآور شد و استفاده از تجهیزات ابتدایی و نامناسب، اطلاع‌رسانی‌های دیر هنگام و فقدان دسترسی‌های مناسب به کانون‌های آتش سوزی در مناطق صعب‌العبور را از جمله دلایلی دانست که خسارت بسیاری را رقم زده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: اگرچه آتش سوزی در بسیاری از جنگل های دنیا اتفاق افتاده اما روش‌های اطفای حریق در کشور ما بسیار ابتدایی، سنتی، قدیمی و البته ناکارآمد است؛ بنابراین باید وزارت جهاد کشاورزی، وزارت کشور و سازمان حفاظت محیط‌زیست به همراه وزارت دفاع با همکاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و معاونت پارلمانی دولت، لایحه "برنامه جامع اطفای حریق عرصه‌های منابع طبیعی کشور" را تهیه و به مجلس ارائه کنند.

نماینده مردم نکا و بهشهر در مجلس دهم ضمن بیان اینکه مجلس با تصویب این لایحه از ورود خسارات بسیار و حوادثی چون آتش سوزی جنگل‌های پاسارگاد جلوگیری خواهد کرد، افزود: متاسفانه نبود تجهیزات و امکانات، حداقل هزار هکتار از عرصه‌های کم نظیر جنگلی، مرتعی، زیست‌گاه طبیعی حیات وحش و جانوری را از بین برده که برای احیا آن ده‌ها سال زمان نیاز است./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet