اربعین حسینی
1395/03/23 09:09:22
سرویس اقتصادی
قاضی پور مطرح کرد:

مناطق آزاد؛ سکوی واردات خودروهای آمریکایی یا توسعه و ظرفیت اقتصاد مقاومتی

نادرقاضی پور با تاکید بر اینکه بیانات رهبری در مورد ممنوعیت واردات خودرهای آمریکایی بالاتر از هر گونه آیین نامه ها و دستورالعمل های هیئت وزیران است، گفت:نظر رهبری در مورد واردات این خودروها در تمامی مناطق آزاد اجرایی است.
مناطق آزاد؛ سکوی واردات خودروهای آمریکایی یا توسعه و ظرفیت اقتصاد مقاومتی نادرقاضی پور با تاکید بر اینکه بیانات رهبری در مورد ممنوعیت واردات خودرهای آمریکایی بالاتر از هر گونه آیین نامه ها و دستورالعمل های هیئت وزیران است، گفت:نظر رهبری در مورد واردات این خودروها در تمامی مناطق آزاد اجرایی است. https://cdn.icana.ir/d/019/65443.jpg مناطق,آزاد؛,سکوی,واردات,خودروهای,آمریکایی,یا,توسعه,و,ظرفیت,اقتصاد,مقاومتی, Icana

نادر قاضی پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص ممنوعیت واردات هرگونه خودروی آمریکایی نیست، گفت:مناطق آزاد جزء خاک جمهوری اسلامی ایران محسوب شده و تابع قوانین بالا دستی هستند، لذا بیانات رهبری در مورد ممنوعیت این خودروها بالاتر از هر گونه آیین نامه ها و دستورالعمل های هیئت وزیران است، لذا نظر رهبری در مورد واردات خودروهای آمریکایی در تمامی مناطق آزاد اجرایی بوده و باید با تمامی خاطیان برخورد شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، افزود: ورود تکنولوژی و فناوری از آمریکا هیچ اشکالی ندارد، اما اگر کالای لوکسی همانند خودرو وارد کشور شود، که خدمات پس از فروش نداشته و قطعات آن در بازار موجود نباشد، تنها کشور را به گورستان این خودروها تبدیل می کند.

تنها خودروهای انتقال دهنده تکنولوژی و فناوری باید به کشور وارد شوند

قاضی پور با بیان اینکه تنها خودروهای انتقال دهنده تکنولوژی و فناوری باید به کشور وارد شوند، ادامه داد:درآمد حاصل از واردات برای دولت همیشگی نیست، لذا نباید این‌قدر کوته‌بین باشیم و با واردات کالا قصد تأمین نیازهای مالی کشور را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه اجرای اقتصاد مقاومتی باید سیاست اصلی مجلس و دولت باشد، عنوان کرد: برخی مسئولان ضرورت اجرای اقتصاد مقاومتی را درک نکرده اند، لذا مجلس با استفاده از بازوی قانونگذاری و نظارتی خود ورود کالاهای خارجی به ویژه کالاهای لوکس را پیگیری می کند.

باید شرایط حضور بخش خصوصی در بازار خودرویی کشور فراهم شود

قاضی پور با اشاره به شرایط انحصاری بازار خودروی کشور، افزود:باید شرایط حضور بخش خصوصی در بازار خودرویی کشور فراهم شود، تا با ایجاد بازار رقابتی تنوع و کیفیت محصولات افزایش پیدا کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در مجلس نهم، با اشاره به ضرورت افزایش کیفیت خودروهای داخلی تصریح کرد:خودروسازان داخلی باید با افزایش کیفیت محصولات خود مصرف کنندگان را به سمت و سوی خرید خودروی داخلی ترغیب کرده و زمینه صادرات محصولات خود را فراهم کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet