هدر اصلی
1395/03/23 10:27:32
سرویس سیاسی
آزادی خواه مطرح کرد:

حکم صهیون-آمریکایی دادگاه کانادا علیه ملت ایران/ایران از کانادا به دادگاه های بین المللی شکایت می کند

نماینده مردم ملایر در مجلس، گفت: رویکرد کانادا درباره حمایت جمهوری اسلامی از حماس و حزب الله نشان دهنده آن است که این کشور در راستای سیاست های رژیم صهیونیستی حرکت می کند.
حکم صهیون-آمریکایی دادگاه کانادا علیه ملت ایران/ایران از کانادا به دادگاه های بین المللی شکایت می کند نماینده مردم ملایر در مجلس، گفت: رویکرد کانادا درباره حمایت جمهوری اسلامی از حماس و حزب الله نشان دهنده آن است که این کشور در راستای سیاست های رژیم صهیونیستی حرکت می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605109861651513.jpg حکم,صهیون-آمریکایی,دادگاه,کانادا,علیه,ملت,ایران/ایران,از,کانادا,به,دادگاه,های,بین,المللی,شکایت,می,کند Icana

احد آزادی خواه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به حکم دادگاه کاندایی درباره مصادره حدود 13 میلیون دلار از دارایی های جمهوری اسلامی به خاطر حمایت از حماس از حزب الله لبنان، گفت: قطعا این اقدام دادگاه آمریکایی در ادامه توطئه پیچیده نظام استکبار بر علیه جمهوری اسلامی است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به طور حتم ادعاهای دادگاه کانادا بر علیه ایران به هیچ وجه قابل استناد نیست، از طرف دیگر رویکرد کانادا درباره حمایت جمهوری اسلامی از حماس و حزب الله نشان دهنده آن است که این کشور در راستای سیاست های رژیم صهیونیستی حرکت می کند.

وی گفت: بر اساس قوانین بین المللی، قطعا محاکم بین المللی نباید ادعاها را بدون هیچ گونه دلیلی بپذیرند، از این رو اقدامات در راستای کم رنگ جلوه داده اقتدار جمهوری اسلامی و حمایت همه جانبه از آمریکا بر علیه ایران است.

آزادی خواه با انتقاد از رویکرد اسلام هراسی و ایران هراسی دولت کانادا در چندسال اخیر، تصریح کرد: در سال های اخیر دولت کانادا اقدام بسیاری را علیه جمهوری اسلامی صورت داد، اما امید می رفت که با تغییر دولت این کشور، رویکردهای آن نیز اصلاح شود، ولی متأسفانه حکم دادگاه کانادا نشان داد که هنوز سیاست های این کشور تغییر نکرده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: دولت کانادا باید هر چه سریع تر ادله و مدارک خود را درباره ادعاهای دادگاه این کشور ارائه کند، در غیر این صورت حکم این دادگاه نشان دهنده رویکرد کاملا سیاسی آن است.

وی بر لزوم شکایت ایران از دولت کانادا نسبت به حکم دادگاه این کشور در مراجع بین المللی تأکید کرد و افزود: جمهوری اسلامی از تمام ابزارها برای ممانعت از اقدام غیرقانونی کانادا استفاده می کند.

دادگاهی در کانادا حکم کرد ۱۳ میلیون دلار از دارایی‌های غیردیپلماتیک ایران که در کانادا بلوکه است، به عنوان غرامت به خانواده‌های آمریکایی که سال‌های ۱۹۸۳ تا ۲۰۰۲ کشته شده‌اند پرداخت شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet