اربعین حسینی
1395/03/23 10:34:27
سرویس سیاسی
حیدر پور:

خروج اسم عربستان از لیست سیاه سازمان سیا و اسناد حادثه 11 سپتامبر توطئه آمریکا برای برهم زدن آرامش جهان اسلام است

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به خروج اسم عربستان از لیست سیاه سازمان سیا و اسناد ۲۸ صفحه ای حادثه ۱۱ سپتامبر تاکید کرد: آمریکا و سازمان ملل با حمایت از عربستان به دنبال بر هم زدن صلح و آرامش در جهان اسلام هستند.
خروج اسم عربستان از لیست سیاه سازمان سیا و اسناد حادثه 11 سپتامبر توطئه آمریکا برای برهم زدن آرامش جهان اسلام است عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به خروج اسم عربستان از لیست سیاه سازمان سیا و اسناد 28 صفحه ای حادثه 11 سپتامبر تاکید کرد: آمریکا و سازمان ملل با حمایت از عربستان به دنبال بر هم زدن صلح و آرامش در جهان اسلام هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/112992.jpg خروج,اسم,عربستان,از,لیست,سیاه,سازمان,سیا,و,اسناد,حادثه,11,سپتامبر,توطئه,آمریکا,برای,برهم,زدن,آرامش,جهان,اسلام,است Icana

عوض حیدرپور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اتفاقاتی که به نفع عربستان در جهان شکل می گیرد گفت: بعد از آنکه سازمان ملل عربستان را لیست سیاه ناقض حقوق کودکان یمن خارج کرد، شاهد آن هستیم که رئیس سازمان سیا تاکید دارد اسم ریاض در اسناد 28 صفحه در باره حادثه 11 سپتامبر دیده نخواهد شد.

نماینده سابق مردم شهرضا در مجلس نهم شورای اسلامی ادامه داد: این اتفاقات نشان می دهد آمریکایی با همراهی سازمان ملل مشغول بر هم زدن صلح و ثبات در کل جهان و به ویژه کشورهای منطقه خاورمیانه هستند، چرا که آنها دست عربستان را برای انجام کارهای متخاصم در بین کشورهای اسلامی باز گذاشته است.

وی اظهار داشت: در حالی که عربستان به راحتی می تواند دست به اقدامات تروریستی و برهم زدن آرامش منطقه بزند، به راحتی از لیست سیاه و اسناد 28 صفحه ای حادثه 11 سپتامبر خارج می کنند. این کار در تقابل با جهان اسلام است اما دود آن به چشم همه جهان می رود و باعث برهم خوردن صلح جهانی می شود.

حیدرپور اعتقاد دارد که آمریکا و سازمان ملل با حمایت از عربستان به دنبال برنامه ای برای دنیا هستند و قسمت عمده خاورمیانه را تهدید می کنند.

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به صحبت بان کی مون مبنی بر اینکه به دلیل پول اسم عربستان از لیست سیاه خارج شد، گفت: سازمان ملل با خروج نام عربستان از لیست سیاه خدمت بزرگی به این کشور کرد که ریاض مزد این خدمت را باپرداخت پول های هنگفت به سازمان ملل جبران می کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، جان برنان رئیس سازمان سیا به شبکه العربیه گفته که انتظار دارد گزارش کنگره آمریکا موسوم به اسناد 28 صفحه به زودی منتشر شود که در این اسناد عربستان سعودی از دست داشتن در حملات 11 سپتامبر مبرا شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet