خبرگزاری خانه ملت

اربعین حسینی
1395/03/23 12:02:14
سرویس صحن
کواکبیان در صحن علنی مجلس:

شعارهای کلینتون و ترامپ مبنی بر پاره کردن برجام، مصرف تبلیغات انتخاباتی دارد

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به اینکه امروز شاهد برخی عهدشکنی‌ها از سوی آمریکایی‌ها هستیم، تصریح کرد: شعارهای کلینتون و ترامپ مبنی بر پاره کردن برجام، مصرف تبلیغات انتخاباتی دارد.
شعارهای کلینتون و ترامپ مبنی بر پاره کردن برجام، مصرف تبلیغات انتخاباتی دارد نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به اینکه امروز شاهد برخی عهدشکنی‌ها از سوی آمریکایی‌ها هستیم، تصریح کرد: شعارهای کلینتون و ترامپ مبنی بر پاره کردن برجام، مصرف تبلیغات انتخاباتی دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/48192.jpg شعارهای,کلینتون,و,ترامپ,مبنی,بر,پاره,کردن,برجام،,مصرف,تبلیغات,انتخاباتی,دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مصطفی کواکبیان در نشست علنی امروز ( یکشنبه 23 خرداد) مجلس شورای اسلامی، پس از گزارش وزیر امور خارجه در صحن علنی، گفت: امروز شاهد برخی عهدشکنی‌ها از سوی آمریکایی‌ها هستیم تا جایی که هیلاری کلینتون و ترامپ شعارهای انتخاباتی مبنی بر پاره کردن برجام سرمی‌دهند؛ البته همه می‌دانیم این صحبت‌ها مصرف تبلیغات انتخاباتی دارد که من به آنها توصیه می‌کنم کمی حقوق بین‌الملل بخوانند تا این شعارها را سر ندهند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: بدون شک فرقی بین سرمایه‌گذاری خارجی و بحث واردات بی رویه وجود دارد و قطعاً برخی فاینانس‌هایی که مجوز مجلس را دارد باید انجام شود، اما به  هر حال باید به واردات بسیار برخی از کالاها دقت شود که در این زمینه وزارت امور خارجه نقش مهمی دارد.

وی افزود: از سوی دیگر نیاز بود که وزارت امور خارجه پاسخ قاطعی به عربستان داشته باشد، زیرا همانطور که می‌دانیم این کشور  پس از فاجعه منا و پس از آنکه افشا شد جزو لیست سیاه کشته‌شدگان کودکان یمنی است مشخص شده در فلوجه نیز به داعش کمک کرده است.

کواکبیان گفت: امام (ره)، انقلابی و با آمریکا مخالف بود و با توجه به خباثتی که بی بی سی انجام داد، وزارت امور خارجه باید واکنش قاطعی نسبت به آن انجام می‌داد.

نماینده مردم تهران در مجلس دهم گفت: کمیسیون امنیت ملی، کمیسیون مادر در بحث های سیاست خارجی است و اگر حوادثی پیش آید، متولی رسیدگی است؛ لذا ما کمیسیون برجامی نخواهیم داشت، بلکه اصل کمیسیون امنیت است که در آن موضوعات سیاست خارجی را پیگیری می‌کنیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet