اربعین حسینی
1395/03/23 12:06:54
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ادیانی خبر داد:

تشکیل فراکسیون حمایت از سازمان‌ها و تشکل های مردم نهاد در مجلس دهم

نماینده مردم قائم‌شهر، جویبار، سوادکوه، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی از تشکیل فراکسیون حمایت از سازمان‌ها و تشکل های مردم نهاد در مجلس دهم خبر داد.
تشکیل فراکسیون حمایت از سازمان‌ها و تشکل های مردم نهاد در مجلس دهم نماینده مردم قائم‌شهر، جویبار، سوادکوه، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی از تشکیل فراکسیون حمایت از سازمان‌ها و تشکل های مردم نهاد در مجلس دهم خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/49215.jpg تشکیل,فراکسیون,حمایت,از,سازمان‌ها,و,تشکل,های,مردم,نهاد,در,مجلس,دهم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ علی ادیانی از تشکیل فراکسیون حمایت از سازمان‌ها و تشکل‌های مردم نهاد در مجلس دهم خبر داد و اظهار کرد: در مجلس شورای اسلامی کمیسیون‌های تخصصی وجود دارد که الزامات قانونی دارند و در کنار آن از نظر بستر حمایتی و کارشناسی و تقویت کارها و قانون فراکسیون‌هایی تشکیل می‌شود که در مجلس دهم نیز فراکسیونی شکل گرفت.

نماینده مردم قائم‌شهر، جویبار، سوادکوه، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس دهم با بیان اینکه سازمان‌های مردم‌نهاد و " N.G.0 "ها به طور مستقیم بخشی از ساختار دولتی نیستند، تصریح کرد: این تشکل‌ها نقش پل محکم بین مردم، جامعه و دولت را ایفا می‌کنند.

ادیانی به فعالیت خود در مجلس هشتم اشاره کرد و گفت: برای نخستین‌بار بحث ساماندهی و حمایت از سازمان‌ها و تشکل‌های مردم نهاد را در مجلس هشتم قانونی کردیم که من یکی از طراحان بودم و در صحن علنی هم از آن طرح دفاع کردم.

وی بیان کرد: تشکل‌های مردم نهاد باید تقویت شوند و باورم بر این است که برخی از تشکل‌ها در شهرها و استان‌ها از یک سازمان  و یا اداره کل که ردیف اعتباری دارد و از بیت‌المال پول می‌گیرد تا کاری انجام دهد خدمات بیشتری ارائه می‌دهند.

نماینده مردم قائم‌شهر، جویبار، سوادکوه، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  فراکسیون حمایت از سازمان‌ها و تشکل‌های مردم نهاد (سمن‌ها) در مجلس دهم تشکیل شد، افزود: این سازمان‌ها باید حمایت و هدایت شوند تا برایشان حاشیه درست نشود.

وی ادامه داد: این فراکسیون، در چارچوب قانون از تمام سازمان‌ها و تشکل‌های مردم نهاد در قالب حقوق شهروندی و در حوزه‌های مختلف کاری حمایت می‌کند.

به گزارش فارس؛  ادیانی در پایان گفت: این قانون در عمل نیاز به تدوین برخی آیین‌نامه‌های اجرایی دارد که باید کمک شود وزارت کشور آن را انجام دهد.

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet