خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1395/03/23 15:56:05
سرویس اقتصادی
جعفرزاده ایمن آبادی:

لزوم تزریق نقدینگی به بازار مسکن /منابع پولی در بازار مسکن از طریق سیستم بانکی در ریل خود قرار بگیرند

نماینده مردم رشت در مجلس دهم، با بیان اینکه یک عامل بزرگ رکود در بازار مسکن نبود نقدینگی است، گفت: بهترین راه برای ساماندهی به بازار مسکن این است که منابع پولی از طریق سیستم بانکی در ریل خود قرار بگیرند.
لزوم تزریق نقدینگی به بازار مسکن /منابع پولی در بازار مسکن از طریق سیستم بانکی در ریل خود قرار بگیرند نماینده مردم رشت در مجلس دهم، با بیان اینکه یک عامل بزرگ رکود در بازار مسکن نبود نقدینگی است، گفت: بهترین راه برای ساماندهی به بازار مسکن این است که منابع پولی از طریق سیستم بانکی در ریل خود قرار بگیرند. https://cdn.icana.ir/d/019/79105.jpg لزوم,تزریق,نقدینگی,به,بازار,مسکن,/منابع,پولی,در,بازار,مسکن,از,طریق,سیستم,بانکی,در,ریل,خود,قرار,بگیرند Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اظهارات اخیر معاون وزیر راه و شهرسازی مبنی بر تزریق 3 هزار میلیارد تومان به بازار مسکن، گفت: یک عامل بزرگ رکود در بازار مسکن نبود نقدینگی است، اما تزریق نقدینگی باید هم شوک به بازار وارد کند .

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بهترین راه برای ساماندهی به بازار مسکن این است که منابع پولی از طریق سیستم بانکی در ریل خود قرار بگیرند، تصریح کرد: برای ساماندهی بازار مسکن باید منابع پولی ارزان قیمت در اختیار افراد قرار بگیرد تا قیمت تمام شده آن واحد اضافه نشود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه منابع پولی باید به صورت تدریجی به بازار مسکن تزریق شود، گفت: تزریق یک مرحله ای منابع پولی به بازار مسکن تبعات بسیاری برای اقتصاد کشور به همراه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه تزریق 3 هزار میلیارد تومان از محل ثبت نام متقاضیان در صندوق پس انداز مسکن یکم کار مثبتی است، افزود: باید قبل از تزریق این منابع تدابیر لازم اتخاذ شود.

جعفرزاده ایمن آبادی با تاکید بر اینکه بازار مسکن نیاز به تسهیلات داشته و مردم مشکل نقدینگی دارند، افزود: نقدینگی مورد نیاز بازار مسکن باید از طریق دولت تامین شود که تنها راه آن هم سیستم بانکی است.

وی ادامه داد: در مباحث تئوریک دولت و وزیر راه شهرسازی معتقدند تمهیدات لازم برای بهبود وضعیت بازار مسکن انجام شده ما نیز امیدوارم در عمل شاهد بهبود اوضاع باشیم.

ضرورت ارایه تسهیلات مسکن با بازپرداخت کم و بلند مدت

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به ارایه تسهیلات مسکن با بازپرداخت بالا، گفت: اگر دولت می خواهد که مردم اقدام به بازپرداخت تسهیلات کنند باید مدت بازپرداخت اقساط را تا سقف 20 سال بالا ببرد زیرا اگر بخواهد در مدت کوتاهی مبالغی که به جامعه تزریق کرده را جمع کند مقدور نیست.

وی ادامه داد: دیگر راه پیش روی دولت برای کسب توفیق در ارایه تسهیلات مسکن کاهش میزان اقساط ماهیانه است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: علت عدم توفیق در بهبود وضعیت بازار مسکن با تسهیلات فعلی این است که اقساط ماهیانه بیشتر از سهم درآمد مردم افزایش پیدا می کند و مردم امکان باپرداخت اقساط را نخواهند داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet