هفته دفاع مقدس
1395/03/23 16:06:18
سرویس سیاسی
نقوی حسینی در واکنش به حکم دادگاه کانادا:

سریال سرقت های زنجیره ای از اموال ایرانی، از آمریکا تا کانادا/اموال ایرانی در غرب در معرض تهدید است

نماینده مردم ورامین در مجلس، گفت: متأسفانه آمریکایی ها در ماه پیش حلقه نخست سرقت های زنجیره ای را ایجاد کردند و قطعا همپیمانان آن نیز این روش و رویکرد را دنبال می کنند.
سریال سرقت های زنجیره ای از اموال ایرانی، از آمریکا تا کانادا/اموال ایرانی در غرب در معرض تهدید است نماینده مردم ورامین در مجلس، گفت: متأسفانه آمریکایی ها در ماه پیش حلقه نخست سرقت های زنجیره ای را ایجاد کردند و قطعا همپیمانان آن نیز این روش و رویکرد را دنبال می کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/67959.jpg سریال,سرقت,های,زنجیره,ای,از,اموال,ایرانی،,از,آمریکا,تا,کانادا/اموال,ایرانی,در,غرب,در,معرض,تهدید,است Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به حکم دادگاه کشور کانادا درباره مصادره حدود 15 میلیون دلار از دارایی های ایران، گفت: قطعا اقدامات اخیر آمریکا و کانادا یک نوع سرقت های زنجیره ای  از اموال ملت ایران است.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متأسفانه آمریکایی ها در ماه پیش حلقه نخست سرقت های زنجیره ای را ایجاد کردند و قطعا همپیمانان آن نیز این روش و رویکرد را دنبال می کنند، از این رو به نظر می رسد که در آینده نزدیک نیز برخی کشورهای اروپایی به این مسئله می پیوندند و حتی شاید به علت کوتاهی دستگاه دیپلماسی، کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز دست به چنین اقداماتی بزنند.

وی با اعلام اینکه وزارت امور خارجه و دستگاه های متولی باید یک برخورد قاطع با دولت کانادا درباره مصادره اموال ایرانی بکنند، گفت: مراجع قضایی و سیاسی کشورمان باید این پرونده را در دستور کار خود قرار دهند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: به طور حتم اگر پاسخ درست و درخوری به اقدامات ضدایرانی و یاوه گویی های مقامات غربی از جمله کانادایی داده نشود، آن ها فکر می کنند که سیاست و اقداماتشان درست و صحیح است.

وی گفت: دستگاه دیپلماسی باید با استفاده از ظرفیت های درونی برجام در جهت احقاق حقوق کشورمان اقدام کند؛ تا از تکرار دزدی از اموال کشورمان جلوگیری شود.

دادگاهی در کانادا حکم کرد ۱۳ میلیون دلار از دارایی‌های غیردیپلماتیک ایران که در کانادا بلوکه است، به عنوان غرامت به خانواده‌های آمریکایی که سال‌های ۱۹۸۳ تا ۲۰۰۲ کشته شده‌اند پرداخت شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet