آغاز هفته وحدت
1395/03/24 09:13:04
سرویس سیاسی
ابطحی مطرح کرد:

سفر دوره‌ای ظریف به آلمان و نروژ/دیپلماسی قاره‌ای وزیر خارجه از آمریکا تا اروپا

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس، گفت: یکی از ابعاد مثبت سفر ظریف به کشورهای اروپایی می تواند ایجاد شکاف میان اروپا و آمریکا باشد، از این رو وزیر خارجه با گسترش دیپلماسی و تقویت روابط با اروپا، می تواند کشورهای این قاره را عملا از آمریکا جدا کند.
سفر دوره‌ای ظریف به آلمان و نروژ/دیپلماسی قاره‌ای وزیر خارجه از آمریکا تا اروپا نماینده مردم خمینی شهر در مجلس، گفت: یکی از ابعاد مثبت سفر ظریف به کشورهای اروپایی می تواند ایجاد شکاف میان اروپا و آمریکا باشد، از این رو وزیر خارجه با گسترش دیپلماسی و تقویت روابط با اروپا، می تواند کشورهای این قاره را عملا از آمریکا جدا کند. https://cdn.icana.ir/d/019/46613.jpg سفر,دوره‌ای,ظریف,به,آلمان,و,نروژ/دیپلماسی,قاره‌ای,وزیر,خارجه,از,آمریکا,تا,اروپا, Icana

سیدجواد ابطحی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سفر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به دو کشور آلمان و نروژ را مثبت ارزیابی کرد و گفت: قطعا گسترش دیپلماسی قاره ای آثار مثبت و مفیدی را برای دو طرف به دنبال دارد.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: سفرهای مدام وزیر امور خارجه به کشورهای اروپایی نشان دهنده دیپلماسی فعال وزارتخانه است و قطعا وی در این سفرها باید با بخش های خصوصی، ایرانیان مقیم این کشورها و مقامات آن ها دیدار و گفت وگو کند.

وی افزود: به نظر من ظریف وزیر امور خارجه باید در سفرهایش به کشورهای اروپایی از موضع قدرت، مذاکره و دیدار کند، زیرا برخی از این کشورها می پندارند که گسترش دیپلماسی جمهوری اسلامی به علت ضعف است.

ابطحی تصریح کرد: یکی از ابعاد مثبت سفر ظریف به کشورهای اروپایی می تواند ایجاد شکاف میان اروپا و آمریکا باشد، از این رو وزیر خارجه با گسترش دیپلماسی و تقویت روابط با اروپا، می تواند کشورهای این قاره را عملا از آمریکا جدا کند.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان یکشنبه شب به منظور رایزنی با مقامات نروژ به اسلو می‌رود.

وزیر خارجه کشورمان پس از اسلو در دیداری عبوری چند ساعته به برلین رفته و با فرانک والتر اشتاین‌مایر همتای آلمانی خود ابعاد مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی را مورد گفت‌وگو قرار می‌دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet