هدر اصلی
1386/07/10 13:13:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

محمدیاری: کشورهایی که با زبان زور سخن می‌گویند، اقتدار و احترامی بین مردم جهان ندارند

نماینده مردم تالش تصریح کرد: کشورهایی که از زبان سلاح و زور با مردم سخن می‌گویند، اقتدار و احترامی در بین مردم جهان ندارند.

بهمن محمدیاری، چهارمین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی گفت: حضور مقتدرانه ریاست محترم جمهوری در مجمع عمومی سازمان ملل و تبیین مواضع ایدلوژیک و سیاسی نظام و دفاع از حقوق و مصالح ملت غیور، فداکار و محبوب ایران با شیوه‌های عقلایی مستدل و ملایم یکبار دیگر حقانیت نظام جمهوری اسلامی را به رخ جهانیان کشید و بنا بر فرمایشات مقام معظم رهبری مایه سرافرازی ملت ایران گردید.

وی ادامه داد: این اقدام استحکام اصول استراتژیک نظام را در برابر دیدگان جهانیان قرار داده و به موازات آن تبلیغات مسموم و دروغین آمریکا و دشمنان ملت ایران را خنثی نمود که لازم می‌دانم از طرف ملت ایران از سعه صدر، اقتدار و امانتداری ریاست محترم جمهوری در تبیین و دفاع از حقوق ملت ایران در مجامع بین‌المللی قدردانی نمایم.

نماینده مردم تالش،‌ رضوانشهر و ماسال اظهار داشت: ملتهای متمدن دنیا بدانند امروز هر تصمیم سیاسی می‌بایست تنها از زبان سازمانهای قانونی بین‌المللی جهان مطرح شده و کشورهایی که از زبان سلاح و زور با مردم سخن می‌گویند اقتدار و احترامی در بین مردم جهان ندارند.

وی افزود: در فضای جدید و دعوت رئیس‌جمهور محترم ایران از فرهیختگان و دانشجویان آمریکا برای سفر به ایران از نمایندگان محترم می‌خواهم با لغو قانون بازرسی و انگشت‌نگاری از اتباع آمریکایی زمینه حضور اتباع آمریکایی در ایران را فراهم تا آنان بدور از دیوار آهنین تبلیغات مسموم صهیونیستی با واقعیتهای موجود در ایران آشنا شوند.

محمدیاری  در ادامه نطق پیش از دستور خود از پیگیری مؤثر وزیر نیرو و مسؤولین آب منطقه گیلان به خاطر اینکه اقدامات مؤثر این وزارتخانه در اجرای مناقصه احداث بدنه سد شفارود از محل سهمیه ارزی و احاله انجام قرارداد تجاری را به شورای اقتصاد قدردانی کرد.

وی همچنین از تحقق مصوبه سفر هیأت دولت به استان گیلان مبنی بر تکمیل بیمارستان 32 تختخوابی ماسال با تلاش فوق‌العاده مهندس عبداللهی استاندار سابق و مسؤولین دانشگاه علوم پزشکی خبر داد  و تسریع در تأمین اعتبارات تکمیلی بخصوص خرید تجهیزات باقیمانده را از معاونت پشتیبانی وزارت بهداشت و درمان خواستار شد.

مصوبه سفر ریاست جمهوری جهت گازرسانی به (650) روستای گیلان علی‌رغم تلاش قابل قبول شرکت گاز ایران با تنگنای اعتباری مواجهه می‌باشد که علی‌رغم پیگیریها و مکاتبات متعدد نتیجه‌ای حاصل نشده و بنظر می‌رسد صرفاً با دخالت ریاست محترم جمهوری این گره گشوده خواهد شد.

گازرسانی به دهستانهای دیناچال، خوش‌آبر، خرجگیل، کشتیلی و روستاهای شیرآباد، نصرت‌آباد، لمیر، ویزنه و تعدادی از روستاهای بخش مرکزی تالش از جمله روستاهای قرق، سرآگاه، جماکوه مورد درخواست می‌باشد.

نماینده تالش از آغاز احداث 6 سالن سرپوشیده ورزشی در 3 شهرستان تالش، رضوانشهر و ماسال، از مصوبات سفر  هیأت دولت و همچنین از اقدام شرکت گاز ایران در گازرسانی به 16 روستای دهستان جوکندان، اجرای خط تغذیه دهستان خطبه‌سرا و کشدی و دهستان خاله‌سرای 57 به 59، اجرای خط تغذیه ماسال جهت گازرسانی به کلیه روستاهای دهستان تاژکوه و گازرسانی به 14 روستای رضوانشهر و 10 روستای ماسال قدردانی کرد.

محمدیاری گفت:‌ علی‌رغم تبعات و سختی‌های وارده به مردم در اجرای سهمیه‌بندی بنزین و توجیه آن با اعمال عدالت و تعیین سهمیه‌ برابر برای همگان متأسفانه اخیراً شامل توزیع مقادیر زیادی کوپن بنزین در بین استانهای کشور بوده‌ایم که این اقدام مغایر مصوبه قانونی بوده و می بایست قانونمند گردد.

وی افزود: ضمناً لازم است مسؤولین اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین بررسی نمایند که میزان و نسبت صرفه‌جویی انجام شده در مصرف بنزین در کشور در کلانشهرها و روستاها به چه میزان بوده و چنانچه بیشترین کاهش مربوط به شهرهای کوچک و مناطق محروم باشد، راه‌حل مناسبی برای افزایش سهمیه روستاییان و مناطق محروم اندیشیده شود.

محمدیاری  واگذاری زمین برای احداث بیمارستان تالش توسط منابع طبیعی و تأمین اعتبار لازم برای شروع بیمارستان رضوانشهر که هر دو از مصوبات سفر ریاست جمهوری به گیلان بوده و اخیراً مورد پیگیری جدی مسؤولین دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته است، را خواستار شد.

نماینده تالش با اشاره به اینکه استقرار هرگونه صنعت می‌بایست با استعلام از محیط زیست انجام شود و در این رابطه استان گیلان با محدودشدن در بین کوه و دریا و پراکندگی جمعیت و وسعت کم همواره با مشکل محیط زیست مواجهه بوده و حتی صنایع با محوریت کشاورزی نیز مشکل صدور مجوز مواجهه هستند، از سازمان محیط زیست خواست برای استانهای شمالی بخصوص گیلان ضوابط استقرار مجزای از استانهای گیلان تعریف و ابلاغ نماید.

وی در پایان اظهار داشت: آخرین مورد هم سازمان جهانگردی و میراث فرهنگی از تأسیس موزه آثار باستانی در تالش عاجز بوده، علی‌رغم تأمین اعتبار در سفر ریاست جمهوری اجرایی نشده است و همچنین کمبود کپسول گاز مایع در روستاهای شهرستانهای تالش مردم را با مشکل جدی مواجهه نموده است که لازم است با اقدام عاجل در اینخصوص مشکل برطرف گردد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet