خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1395/03/28 10:19:14
سرویس سیاسی
جلالی در واکنش به حذف عربستان از لیست سیاه:

سازمان ملل محلی برای لابی قدرت‌های بزرگ است/ فشار واشنگتن بر سازمان ملل عربستان را از لیست سیاه پاک کرد

نماینده مردم تهران در مجلس معتقد است تأمین بخشی از درآمد سازمان ملل از عربستان و فشارهایی که از سوی آمریکا بر این سازمان وارد است باعث حذف عربستان از لیست سیاه شده است.
سازمان ملل محلی برای لابی قدرت‌های بزرگ است/ فشار واشنگتن بر سازمان ملل عربستان را از لیست سیاه پاک کرد نماینده مردم تهران در مجلس معتقد است تأمین بخشی از درآمد سازمان ملل از عربستان و فشارهایی که از سوی آمریکا بر این سازمان وارد است باعث حذف عربستان از لیست سیاه شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201601101579655922.jpg سازمان,ملل,محلی,برای,لابی,قدرت‌های,بزرگ,است/,فشار,واشنگتن,بر,سازمان,ملل,عربستان,را,از,لیست,سیاه,پاک,کرد Icana

کاظم جلالی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه بان‌ کی‌مون در موضوع عربستان تحت فشار شدید قدرت های بین المللی قرار گرفته بود، گفت: در نهایت فشار قدرت‌های جهان منجر به حذف عربستان از لیست سیاه محکومان ناقضان حقوق کودکان به خصوص در قضیه یمن شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: استکبار قدرت های بزرگ جهانی منجر به عدم شفافیت رفتار سازمان های بین المللی در برخورد با کشورها شده است به گونه ای که نفوذ این کشورها در تصمیم گیری ها ارجح است.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در ادامه تعاملات پشت پرده کشورهای غربی به خصوص آمریکایی ها را موثر در تصمیمات سازمان ملل دانست و گفت: متأسفانه سازمان های بین المللی به جای اینکه محلی برای تصمیمات تخصصی و کلان پیرامون اوضاع بین المللی باشد عملا تبدیل به لابی قدرت های بزرگ شده اند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: از طرفی سازمان های بین المللی به خصوص سازمان ملل عامل اجرایی آمریکا هستند، از طرف دیگر عربستان به نوعی تأمین کننده بخشی از دارایی های این سازمان است لذا توانسته اند با تحت فشار قرار دادن، باعث تبرئه عربستان درخصوص فعالیت های تروریستی این کشور باشند تا آمریکا بتواند روند گذشته خود در قبال سیاست های منطقه ای را با استفاده از عربستان دنبال کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet