هدر اصلی
1395/03/24 11:46:37
سرویس سیاسی
عزیزی:

گسترش دیپلماسی بین قاره‌ای ظریف، از اروپا تا آسیا/گسترش روابط با بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا مثبت است

نماینده مردم شیروان در مجلس، گفت: کشورهایی همچون آلمان و نروژ، سهم بسیار بالایی در اقتصاد اروپا دارند و قطعا تقویت روابط با این کشورها به نفع ایران است و با گسترش روابط با این کشورها می توان زمینه را برای توسعه اقتصادی و افزایش سرمایه گذاری های تجاری در کشورمان ایجاد کرد.
گسترش دیپلماسی بین قاره‌ای ظریف، از اروپا تا آسیا/گسترش روابط با بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا مثبت است نماینده مردم شیروان در مجلس، گفت: کشورهایی همچون آلمان و نروژ، سهم بسیار بالایی در اقتصاد اروپا دارند و قطعا تقویت روابط با این کشورها به نفع ایران است و با گسترش روابط با این کشورها می توان زمینه را برای توسعه اقتصادی و افزایش سرمایه گذاری های تجاری در کشورمان ایجاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/42719.jpg گسترش,دیپلماسی,بین,قاره‌ای,ظریف،,از,اروپا,تا,آسیا/گسترش,روابط,با,بزرگ‌ترین,اقتصاد,اروپا,مثبت,است Icana

عبدالرضا عزیزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه قطعا سفر وزیر امور خارجه کشورمان به کشورهای مختلف از جمله کشورهای اروپایی بسیار مثبت و تأثیرگذار است، گفت: به طور حتم این سفرها زمینه ساز گشایش اقتصادی و سیاسی میان کشورها است.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ضرورت استفاده ایران از شرایط پسابرجام، افزود: در چند ماه اخیر شاهد گسترش روابط دیپلماتیک میان ایران و دیگر کشورها بوده ایم، بنابر این جمهوری اسلامی باید از شرایط ایجاد شده، کمال بهره را ببرد.

وی دیپلماسی بین قاره ای ظریف وزیر امور خارجه را در کاهش موج ایران هراسی تأثیرگذار دانست و گفت: در دهه اخیر صهیونیست ها با اتکا به مسائل واهی، موجی هراسی را در کشورهای اروپایی و منطقه ای علیه جمهوری اسلامی به راه انداختند، اما توافق هسته ای توانست این موج را خنثی کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، افزود: در دو سال اخیر شاهد سفرهای دوره ای ظریف وزیر امور خارجه به کشورهای مختلف هستیم که این مسئله موجب افزایش اعتماد کشورهای اروپایی به ایران شده است.

وی گفت: کشورهایی همچون آلمان و نروژ، سهم بسیار بالایی در اقتصاد اروپا دارند و قطعا تقویت روابط با این کشورها به نفع ایران است و با گسترش روابط با این کشورها می توان زمینه را برای توسعه اقتصادی و افزایش سرمایه گذاری های تجاری در کشورمان ایجاد کرد.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان یکشنبه شب به منظور رایزنی با مقامات نروژ به اسلو می‌رود.

وزیر خارجه کشورمان پس از اسلو در دیداری عبوری چند ساعته به برلین رفته و با فرانک والتر اشتاین‌مایر همتای آلمانی خود ابعاد مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی را مورد گفت‌وگو قرار می‌دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet