خبرگزاری خانه ملت

هفته دفاع مقدس
1395/03/24 11:54:36
سرویس اقتصادی
زارعی :

واردات حبوبات کمر تولیدکننده داخلی را می شکند

نماینده مردم بویر احمد و دنا درمجلس با بیان اینکه واردات حبوبات کمر تولیدات داخلی را می شکند، گفت: عدم حمایت ، سیب صادراتی بویر احمد و دنا را با نرخ پایین نصیب واسطه گر می کند.
واردات حبوبات کمر تولیدکننده داخلی را می شکند نماینده مردم بویر احمد و دنا درمجلس با بیان اینکه واردات حبوبات کمر تولیدات داخلی را می شکند، گفت: عدم حمایت ، سیب صادراتی بویر احمد و دنا را با نرخ پایین نصیب واسطه گر می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/43602.jpg واردات,حبوبات,کمر,تولیدکننده,داخلی,را,می,شکند Icana

 غلام محمد زارعی در گفت و گو  با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره توسعه صادرات محصولات کشاورزی، خاطر نشان کرد: ما برای توسعه اقتصادی راهی جز تکیه برامور تولید داخلی در صنعت کشاورزی نداریم واین درحالی است که ما متاسفانه عادت به واردات داریم و در نهایت این عادت  ارز  از کشور خارج می شود بنابراین ما باید به سمتی حرکت کنیم که در راستای  صادرات محصولات  کشاورزی  تلاش کنیم  و واردات  را محدود کنیم.

 نماینده  مردم بویر احمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:محصول سیب در این حوزه انتخابیه دارای  بسته‌بندی شکیلی نیست  بنابراین جا دارد که دولت  با حمایت کاربردی  از صنایع بسته بندی  از محصولات صادراتی حمایت کند بنابراین در این  راستا  نه تنها برای بسیاری  افراد فرصت های اشتغال ایجادمی شود بلکه محصول کشاورز  نیز به ریل صادرات می رود.

وی بیان اینکه عدم حمایت از سیب صادراتی  بویر احمد و دنا  را  با نرخ پایین  نصیب واسطه گر می کند، تصریح کرد:  صادرات سیب نیازمند سردخانه های مجهز است بنابراین با توجه به ظرفیت تولید سیب در این  حوزه انتخابیه  ما نیازمند افزایش  سردخانه های کشاورزی هستیم تا  محصول سیب در شرایط بهینه  در سردخانه  نگهداری کنیم و به  بازار های بین المللی  انتقال پیداکند.

 وی ادامه داد: متاسفانه  محصول سیب  دارای  بسته بندی شکیلی نیست بنابراین اگردولت حمایت از صنایع بسته بندی بویژه درباره محصولات کشاورزی از جمله سیب را دردستور کار قرار دهد ما می توانیم با صادرات این محصولات  اقتصادکشاورزی را تقویت کنیم.

نماینده مردم بویر احمد و دنا در مجلس با بیان اینکه ما راهی برای تکیه داخلی در صنعت کشاورزی نداریم، تصریح کرد:  ما با افزایش تولید داخلی محصولات کشاورزی می توانیم واردات را محدود کنیم  و از همین رو ما می توانیم بسیاری از کالای وارداتی را  با برنامه  ریزی موثر  در داخل کشور تولید کنیم.

  وی  با اینکه واردات حبوبات  کمر تولیدات  داخلی را می شکند، یادآورشد: با یک برنامه ریزی کشاورزی می توانیم بسیاری از نیازهای کشور در زمینه حبوبات را رفع کنیم زیرا این  حوزه انتخابیه ظرفیت بسیار بالایی در تولید حبوبات در کشور دارد بنابراین با حمایت از تولید داخلی در این مناطق می توانیم  محصولاتی همچون حبوبات ، سیب ، عسل  ، زیتون و مرکبات   را با بسته بندی  شکیل وارد  بازار کشاورزی در عرصه داخلی و بین المللی کنیم ./

پایان پیام

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet