خبرگزاری خانه ملت

اربعین حسینی
1395/03/24 11:24:31
سرویس اقتصادی
کیخا:

بنیان های اقتصادی کشور نیازمند مقاوم سازی است/بخش کشاورزی در دوران تحریم ها نیز کمک حال کشور بود

نماینده مردم زابل در مجلس دهم، با بیان اینکه بنیان های اقتصادی کشور نیازمند مقاوم سازی در برابر تحرک های داخلی و خارجی است، گفت: ظرفیت های بی شمار کشور در صورت توجه می تواند ما را به اقتصادی پویا رهنمون کند.
بنیان های اقتصادی کشور نیازمند مقاوم سازی است/بخش کشاورزی در دوران تحریم ها نیز کمک حال کشور بود نماینده مردم زابل در مجلس دهم، با بیان اینکه بنیان های اقتصادی کشور نیازمند مقاوم سازی در برابر تحرک های داخلی و خارجی است، گفت: ظرفیت های بی شمار کشور در صورت توجه می تواند ما را به اقتصادی پویا رهنمون کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104092397368.jpg بنیان,های,اقتصادی,کشور,نیازمند,مقاوم,سازی,است/بخش,کشاورزی,در,دوران,تحریم,ها,نیز,کمک,حال,کشور,بود Icana

احمدعلی کیخا در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه بنیان های اقتصادی کشور نیازمند مقاوم سازی در برابر تحریک های داخلی و خارجی است، گفت: تنها راه مقاوم سازی اقتصاد کشور توجه به ظرفیت های درونی و استعدادهای ملی است.

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی کشور را در برابر هر نوع تحول سیاسی یا تحولات بین المللی بیمه می کند، افزود: قرار گرفتن در مسیر اقتصاد مقاومتی به بی اثر شدن تحریم ها و سلطه طلبی کشورهای استعماری منجر می شود.

تسهیل تحقق اقتصاد مقاومتی با توجه به تولید و حمایت از آن

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه توجه به تولید و حمایت از آن می تواند قرارگیری در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی را تسهیل کند، تصریح کرد: در حال حاضر توجه به بخش کشاورزی در کشور ما می تواند مقاوم سازی اقتصاد در بحث مواد غذایی و حتی ارزآوری در نتیجه صادرات را در پی داشته باشد.

وی با بیان اینکه تکیه بر اقتصاد دانش بنیان با نگاه به درون از مولفه هایی است که اقتصادی مقاوم برای ما رقم می زند، گفت: در طول سال های گذشته کشور ما نشان داد قابلیت دستیابی به پیشرفت های بالای بین المللی را دارا است.

کیخا با اشاره به موفقیت کشور ما در سال های گذشته در بحث رشد بخش کشاورزی، افزود: این بخش به تنهایی توانسته حتی در دوران تحریم ها رونقی خوبی در مباحث اقتصادی برای کشور رقم بزند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه بخش کشاورزی با عملکرد مثبت خود تاکنون توانسته رشد منفی سایر بخش ها را جبران کند، تصریح کرد: اکنون ما از منفی 6 درصد به بالای یک در مبالحث اقتصادی رسیده ایم.

وی ادامه داد: یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی توجه ویژه به توسعه بخش کشاورزی و روستاها است زیرا بسیاری از ظرفیت های کشور که می تواند تحولی در اقتصاد ایجاد کند در روستاها نهفته است.

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: جدا شدن از درآمدهای نفتی و جایگزینی آن با درآمدهای بخش تولیدی در کشور می تواند علاوه بر بهبود اوضاع اقتصادی به ارزآوری در نتیجه صادرات هم کمک کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet