هدر اصلی
1395/03/24 11:00:55
سرویس سیاسی
سالک در واکنش به حکم دادگاه کانادا:

آبشخور حکم دادگاه کانادا، آمریکا و نظام استکبار است/دولت جدید و قبلی کانادا در اقدامات ضدایرانی تفاوتی ندارند

نماینده مردم اصفهان در مجلس، با بیان اینکه حکم دادگاه کانادا نشان می دهد که پشت پرده تفکرات دولتمردان این کشور یکسان است، گفت: دولت این کشور قطعا باید مسئله اقتدار جمهوری اسلامی را در تصمیم گیری و اقداماتش مورد توجه قرار دهد.
آبشخور حکم دادگاه کانادا، آمریکا و نظام استکبار است/دولت جدید و قبلی کانادا در اقدامات ضدایرانی تفاوتی ندارند نماینده مردم اصفهان در مجلس، با بیان اینکه حکم دادگاه کانادا نشان می دهد که پشت پرده تفکرات دولتمردان این کشور یکسان است، گفت: دولت این کشور قطعا باید مسئله اقتدار جمهوری اسلامی را در تصمیم گیری و اقداماتش مورد توجه قرار دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/109809.jpg آبشخور,حکم,دادگاه,کانادا،,آمریکا,و,نظام,استکبار,است/دولت,جدید,و,قبلی,کانادا,در,اقدامات,ضدایرانی,تفاوتی,ندارند Icana

احمد سالک کاشانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به حکم دادگاه کشور کانادا درباره مصادره حدود 15 میلیون دلار از دارایی های ایران، گفت: متأسفانه دولت کانادا چه در گذشته و چه امروز که با شعار تغییر به روی کار آمده،  تحت سلطه و سیطره آمریکا است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: دولت جدید کانادا پس از روی کار آمدن اعلام کرد که در جهت تغییر سیاست های این کشور و بهبود روابط با ایران تلاش کند، اما باید توجه کرد که هیچ وقت زیرساخت های حاکمیتی این کشور تغییر نخواهد کرد و تنها افراد جا به جا می شوند.

وی با بیان اینکه حکم دادگاه کانادا نشان می دهد که پشت پرده تفکرات دولتمردان این کشور یکسان است، ادامه داد: دولت کانادا قطعا باید مسئله اقتدار جمهوری اسلامی را در تصمیم گیری و اقداماتش مورد توجه قرار دهد، از این رو به طور حتم این گونه نیست که دولت کانادا اقدام به مصادره حدود 13 میلیون دلار از دارایی های کشورمان کرده و ایران در برابر این مسئله سکوت کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، افزود: وزارت امور خارجه و دستگاه دیپلماسی کشورمان باید با قاطعیت در برابر زیاده خواهی کشورها از جمله کانادا ایستادگی کند، اما متاسفانه چنین رویکردی وجود ندارد.

سالک ادامه داد: در شرایط کنونی استکبار جهانی در برابر اقتدار جمهوری اسلامی به دست و پا افتاده و برای جبران این شکست ها، راه کارهای دیگری را آغاز کرده اند، که مصادره اموال کشورمان در این جهت است.

دادگاهی در کانادا حکم کرد ۱۳ میلیون دلار از دارایی‌های غیردیپلماتیک ایران که در کانادا بلوکه است، به عنوان غرامت به خانواده‌های آمریکایی که سال‌های ۱۹۸۳ تا ۲۰۰۲ کشته شده‌اند پرداخت شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet