هدر اصلی
1395/03/24 10:38:10
سرویس صحن
فولادگر مطرح کرد:

لزوم اختصاص یارانه مناسب به تولیدکنندگان شیر/ محصولات تراریخته و ژنتیک با اولویت بررسی شود

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم اجرای قانون رفع موانع تولید گفت: در حال حاضر دشمن از طریق بحث‌های ژنتیکی نیز اقداماتی انجام می‌دهد که باید مورد توجه مسئولان داخلی قرار گیرد.
لزوم اختصاص یارانه مناسب به تولیدکنندگان شیر/ محصولات تراریخته و ژنتیک با اولویت بررسی شود نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم اجرای قانون رفع موانع تولید گفت: در حال حاضر دشمن از طریق بحث‌های ژنتیکی نیز اقداماتی انجام می‌دهد که باید مورد توجه مسئولان داخلی قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605109076509290.jpg لزوم,اختصاص,یارانه,مناسب,به,تولیدکنندگان,شیر/,محصولات,تراریخته,و,ژنتیک,با,اولویت,بررسی,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حمیدرضا فولادگر در نشست علنی امروز (دوشنبه، 24 خرداد) مجلس شورای اسلامی، پس از گزارش وزیر جهاد کشاورزی در صحن علنی، گفت: باید توجه داشت ایران جزء کشورهای کم آب در دنیا محسوب می‌شود؛ بنابراین توجه به تناسب الگوهای کشت در کشاورزی با منابع آبی بسیار مهم است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: براساس سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و سیاست‌های بالادستی باید به موضوعاتی مانند تامین امنیت غذایی که در بند 7 اقتصاد مقاومتی آمده است بیشتر توجه شود.

فولادگر گفت: یکی از اهداف ادغام وزارتخانه‌های جهاد و کشاورزی این بود که به بحث توسعه روستاها توجه شود اما بعد از تشکیل وزارت جهاد کشاورزی، این موضوع کم رنگ شده این درحالی است که باید به وضعیت مهاجرت بی‌رویه روستایی ها به شهر توجه شود.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات در چند ماه اخیر بحث تولیدکنندگان شیر بوده که باید یارانه مناسبی به آن‌ها اختصاص یابد، در موضوع محصولات تراریخته و ژنتیک نیز باید با اولویت موضوعات بررسی شود.

فولادگر گفت: باید توجه داشت در حال حاضر دشمن از طریق بحث‌های ژنتیکی نیز اقداماتی انجام می‌دهد که باید مورد توجه مسئولان داخلی قرار گیرد؛ ضمن آنکه 8 مورد از قانون رفع موانع تولید در بخش کشاورزی باید بیشتر مورد توجه قرار گرفته شود و موضوعاتی مانند توجه به صنعت‌های املاک روستایی و اختصاص کمک بلاعوض برای بیمه محصولات کشاورزی لحاظ شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: راه‌اندازی سامانه داده‌ها باید مورد توجه قرار گرفته شود تا به طور مثال در یک سال با افزایش محصول گوجه‌فرنگی یا سیب‌زمینی روبه رو نشویم و سال دیگر در این زمینه کمبود داشته باشیم؛ نکته آخر نیز لزوم توجه به قانون رفع موانع تولید است که باید اجرایی شود./

پایان پیام    

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet