هفته دفاع مقدس
1395/03/24 10:37:43
سرویس سیاسی
ابوترابی در واکنش به حکم دادگاه کانادا:

حکم دادگاه کانادا مغایر با قوانین بین‌الملل است/آغاز دومینوی مصادره اموال ایرانی

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس، با بیان اینکه حکم دادگاه آمریکا و کانادا برای مصادره اموال ایران غیرقانونی است، گفت: اگر این مسئله به یک امر عادی و طبیعی در عرصه بین الملل تبدیل شود، هیچ کشوری در امان نخواهد بود.
حکم دادگاه کانادا مغایر با قوانین بین‌الملل است/آغاز دومینوی مصادره اموال ایرانی نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس، با بیان اینکه حکم دادگاه آمریکا و کانادا برای مصادره اموال ایران غیرقانونی است، گفت: اگر این مسئله به یک امر عادی و طبیعی در عرصه بین الملل تبدیل شود، هیچ کشوری در امان نخواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/68214.jpg حکم,دادگاه,کانادا,مغایر,با,قوانین,بین‌الملل,است/آغاز,دومینوی,مصادره,اموال,ایرانی Icana

ابوالفضل ابوترابی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به حکم دادگاه کشور کانادا درباره مصادره حدود 15 میلیون دلار از دارایی های ایران، گفت: در چند ماه اخیر آمریکا در بحث محاکم بین المللی در حال ایجاد یک رویه نادرست و غیرقانونی است، تا با استفاده از احکام و آرای دادگاه های داخلی این کشور، اموال سایر کشورها را مصادره کند.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه حکم دادگاه آمریکا و کانادا برای مصادره اموال ایران غیرقانونی است، افزود: اگر این مسئله به یک امر عادی و طبیعی در عرصه بین الملل تبدیل شود، قطعا هیچ کشوری در امان نخواهد بود و کشورها مدعی اقدام به مصادره اموال دیگر کشورها می کنند.

وی افزود: جمهوری اسلامی در شرایط کنونی باید در جهت قطع رویه فعلی مصادره اموال اقدام کند، زیرا این مسئله نظم جهانی را به هم می زند.

ابوترابی با بیان اینکه آمریکا و کانادا برای مصادره اموال ایران به قانون جنگل استناد می کند، تصریح کرد: قطعا اگر ایران در برابر اقدام آمریکا کوتاه بیاید، در آینده ای نزدیک کشورهایی مانند کانادا اقدام به مصادره اموال کشورمان می کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: وزارت خارجه باید در جهت احقاق حقوق کشورمان و برخورد قاطع با دولت کانادا اقدام کند، زیرا اقدام خصمانه این کشور بر پایه هیچ دلیل و مدرکی نیست و تنها بر اساس ادعاهای واهی صورت گرفته است.

دادگاهی در کانادا حکم کرد ۱۳ میلیون دلار از دارایی‌های غیردیپلماتیک ایران که در کانادا بلوکه است، به عنوان غرامت به خانواده‌های آمریکایی که سال‌های ۱۹۸۳ تا ۲۰۰۲ کشته شده‌اند پرداخت شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet