هفته دفاع مقدس
1395/03/24 12:15:01
سرویس سیاسی
رنجبرزاده در واکنش به حکم دادگاه کانادا:

انزوای سیاسی دولت کانادا در عرصه بین الملل، علت مصادره اموال ایرانی/ایران مصمم بهحمایت از مستضعفان جهان است

عضو هیأت رئیسه مجلس، با بیان اینکه دولت کانادا باید نسبت به اصلاح رویکردها و سیاست های بین المللی خود اقدام کند، گفت: قطعا اجرای این سیاست ها به منزوی تر شدن و ضعیف تر شدن این کشور می انجامد.
انزوای سیاسی دولت کانادا در عرصه بین الملل، علت مصادره اموال ایرانی/ایران مصمم بهحمایت از مستضعفان جهان است عضو هیأت رئیسه مجلس، با بیان اینکه دولت کانادا باید نسبت به اصلاح رویکردها و سیاست های بین المللی خود اقدام کند، گفت: قطعا اجرای این سیاست ها به منزوی تر شدن و ضعیف تر شدن این کشور می انجامد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605106499265199.jpg انزوای,سیاسی,دولت,کانادا,در,عرصه,بین,الملل،,علت,مصادره,اموال,ایرانی/ایران,مصمم,بهحمایت,از,مستضعفان,جهان,است Icana

اکبر رنجبرزاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به حکم دادگاه کشور کانادا درباره مصادره حدود 15 میلیون دلار از دارایی های ایران، گفت: به طور حتم ادعاهای مطرح شده از سوی دادگاه کانادایی علیه جمهوری اسلامی، بی پایه و اساس بوده و تنها ابزاری برای فشار بر کشورمان است.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه حکم دادگاه کشور کانادا درباره مصادره دارایی های ایران یک اقدام خلاف قانون و مغایر با عرف دیپلماتیک در عرصه بین الملل است، افزود: اقدام کانادا نشانه هایی از ترس و وحشت آن ها از جمهوری اسلامی به عنوان کشور پیش رو در جهان اسلام است، از این رو کشورهایی مانند کانادا که باید پایبند به اصول حقوق بشری و قوانین بین المللی باشند، رویکرد خلاف کارانه ای را در پیش گرفته است.

رنجبرزاده با تأکید بر اینکه دولت کانادا باید نسبت به اصلاح رویکردها و سیاست های بین المللی خود اقدام کند، تصریح کرد: قطعا اجرای این سیاست ها به منزوی تر شدن و ضعیف تر شدن این کشور می انجامد.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی قطعا پاسخ اقدامات خصمانه و تقابلی دولت کانادا را خواهد داد، گفت: به طور حتم ایران با اقداماتی مانند اقدامات خصمانه کانادا از اهداف و سیاست های خود در حمایت از مستضعفان دست بر نمی دارد و ما مصمم هستیم که ضمن رعایت قوانین بشری و بین المللی، ذره ای از حقوق ملت ایران عقب نشینی نکنیم.

عضو هیأت رئیسه مجلس، تصریح کرد: وزارت خارجه باید پاسخی درخور به اقدامات دولت کانادا در مصادره اموال کشورمان بدهد، در غیر این صورت احتمال تکرار چنین اتفاقات و اقداماتی وجود دارد.

دادگاهی در کانادا حکم کرد ۱۳ میلیون دلار از دارایی‌های غیردیپلماتیک ایران که در کانادا بلوکه است، به عنوان غرامت به خانواده‌های آمریکایی که سال‌های ۱۹۸۳ تا ۲۰۰۲ کشته شده‌اند پرداخت شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet