خبرگزاری خانه ملت

اربعین حسینی
1395/03/24 11:41:04
سرویس صحن
مرادی در نطق میان دستور:

ایجاد مناطق آزاد در مناطق محروم با هدف بهبود برخی استان‌های غیربرخوردار و عقب‌مانده از کاروان توسعه

نماینده مردم مریوان در مجلس دهم با بیان اینکه مهم ترین دستاورد ایجاد مناطق آزاد تجاری در مناطق محروم، ارتقای ضریب امنیت است، تصریح کرد: باید اجازه داد هموطنان محروم، از این فرصت برای جبران عقب ماندگی ها استفاده کنند.
ایجاد مناطق آزاد در مناطق محروم با هدف بهبود برخی استان‌های غیربرخوردار و عقب‌مانده از کاروان توسعه نماینده مردم مریوان در مجلس دهم با بیان اینکه مهم ترین دستاورد ایجاد مناطق آزاد تجاری در مناطق محروم، ارتقای ضریب امنیت است، تصریح کرد: باید اجازه داد هموطنان محروم، از این فرصت برای جبران عقب ماندگی ها استفاده کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103126525870.jpg ایجاد,مناطق,آزاد,در,مناطق,محروم,با,هدف,بهبود,برخی,استان‌های,غیربرخوردار,و,عقب‌مانده,از,کاروان,توسعه Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، منصور مرادی در نشست علنی امروز دوشنبه (24 خرداد) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: برقراری امنیت پایدار در مرزهای کشور از طریق تامین رفاه مرزنشینان و مشارکت دادن آنها در توسعه اقتصادی این مناطق، میسر است.

نماینده مردم مریوان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: دولت با هدف بهبود برخی استان های غیربرخوردار و عقب مانده از کاروان توسعه، در ایجاد مناطق آزاد تجاری در استان های سیستان و بلوچستان، گلستان، اردبیل و کردستان با اولویت ویژه، لایحه ای را تقدیم نمایندگان مجلس نهم کرد که متاسفانه برخی از نمایندگان بدون اولویت سیاسی و امنیتی، ایجاد مناطق آزاد تجاری در مناطق مورد نظر که مهم ترین دستاورد آن ارتقای ضریب امنیت است را با اضافه نمودن مناطقی که توجه فنی اقتصادی آن هنوز به تایید نرسیده بود، عملا باعث رای نیاوردن لایحه در دوره نهم مجلس گردیدند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد:  با توجه به نگاه فرا منطقه ای و کلان نگر نمایندگان این دوره که افق روشنی برای ترقی همه جانبه کشور فراهم کرده است انتظار داریم با نگاه دور اندیشانه با مناطق آزاد ذکر شده که در قالب لایحه ای به زودی تقدیم مجلس خواهد شد، با گشاده دستی رفتار اجازه دهند هموطنان محروم در این مناطق از این فرصت برای جبران عقب ماندگی ها استفاده کنند.

مرادی تاکید کرد: بدون شک هر اقدامی که به تثبیت جمعیت در مرزهای کشور کمک کند علاوه بر حفظ تمامیت ارضی کشور در واقع از تبعات مهاجرت به کلانشهرها هم خواهد کاست.

وی به موضوع برجام اشاره کرد و گفت: برجام و دستیابی به اهداف آن عزم ملی است و نباید در کشاکش های سیاسی به اصل آن لطمه وارد شود همه مسئولان و نمایندگان موظف به حفظ دستاوردهای آن هستند متاسفانه در کارنامه دولت و در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و سیاست داخلی اشکالات زیادی وارد است لذا با توجه به آمادگی مجلس برای همکاری با دولت هرگونه تعلل از ناحیه دولت برای بهبود فضای اقتصادی از طرف ملت و نمایندگان قابل اغماض نخواهد بود.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس دهم با بیان اینکه نمایندگان در ایفای نقش قانونی از جانب ملت در برابر وزرای ناکارآمد به تکالیف خود عمل می‌کنند، خطاب به رئیس جمهور، افزود: مردم استان کردستان در انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری براساس شعارهای جنابعالی و در راستای بیانیه 10 ماده‌ای اقوام و مذاهب رای بالای 70 درصدی به دولت تدبیر امید دادند و انتظار داشتند بر اساس اعلام شما کارگروه رفع محرومیت‌های کردستان و تزریق اعتبارات جهشی به این استان، تشکیل شود اما متاسفانه این مهم تاکنون عملی نشده است.

وی تصریح کرد: حجم بالای پروژه‌های نیمه‌کاره عمرانی در استان کردستان، مشکلات زیادی ایجاد کرده که باید مسئولان هرچه سریع تر وارد عمل شوند.

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد:هرچند آمار بیکاری جوانان استان بیداد می‌کند اما براساس اعلام مقامات ارشد استان در بخش عمرانی 1564 پروژه نیمه‌کاره وجود دارد که برای اتمام آنها به 9000 میلیارد تومان بودجه نیاز است. با بودجه اندک سالانه استان کاری از پیش نمی‌رود و سایه محرومیت از استان حالا حالاها رخت بر نمی‌بندد.

مرادی انتصاب شایستگان و نخبگان سنی در استان‌های سنی‌نشین را یکی از مهمترین خواسته‌های مردم کردستان عنوان کرد و افزود: در دولت یازدهم با توجه به بیانیه رییس‌جمهور انتظار داشتیم این مهم تحقق یابد. به نیابت از مجمع نمایندگان کردستان درخواست می‌کنم زمینه به کارگیری نیروهای کرد اهل سنت در سطوح معاونت وزیر، مدیرکل وزارتخانه‌ها و استانداران به ویژه از نمایندگان ادوار فراهم شود.

نماینده مردم مریوان در مجلس دهم گفت: از رییس سازمان حفاظت محیط زیست درخواست می کنم تا فکری اساسی برای گرد و غبار آسمان کشور  در استان کردستان و  درد و رنج کودکان، زنان و سالخوردگان ناشی از این آلودگی‌ها بیندیشد تا تعداد روزهای هوای پاک این استان افزایش یابد./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet