آغاز هفته وحدت
1395/03/24 11:35:18
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فیاضی:

برگزاری کنکور از عهده سازمان سنجش خارج شد

عبدالوحید فیاضی نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با اشاره به قانون تاثیر دوران متوسطه بر کنکور گفت: قانون جدید ساختار برگزاری کنکور را نیز تغییر داده است. سابقا برگزار کننده کنکور سازمان سنجش بود که وابسته به وزارت علوم بود ولی امروز تحت عنوان شورای سنجش پذیرش کار می کند که در راس آن وزیر آموزش و پرورش حضور دارد.
برگزاری کنکور از عهده سازمان سنجش خارج شد عبدالوحید فیاضی نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با اشاره به قانون تاثیر دوران متوسطه بر کنکور گفت: قانون جدید ساختار برگزاری کنکور را نیز تغییر داده است. سابقا برگزار کننده کنکور سازمان سنجش بود که وابسته به وزارت علوم بود ولی امروز تحت عنوان شورای سنجش پذیرش کار می کند که در راس آن وزیر آموزش و پرورش حضور دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201603104144657022.jpg برگزاری,کنکور,از,عهده,سازمان,سنجش,خارج,شد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ عبدالوحید فیاضی در برنامه "مناظره" رادیو گفت و گو در ابتدا با اشاره به قانون تاثیر دوران متوسطه بر کنکور گفت: این انعطاف لازم را در اختیار شورای سنجش پذیرش گذاشته است. قانون جدید ساختار برگزاری کنکور را نیز تغییر داده است. سابقا برگزار کننده کنکور سازمان سنجش بود که وابسته به وزارت علوم بود ولی امروز تحت عنوان شورای سنجش پذیرش کار می کند که در راس آن وزیر آموزش و پرورش حضور دارد.
وی افزود: این شورا به واسطه وزنی که دارد اختیارات خوبی به آن داده شده است. اختیارات به حدی است که می تواند به تناسب نیازی که جامعه هدف دارد، سیاست گذاری کنند و به گونه ای عمل کنند که اگر مجلس در چارچوب های تعیین شده، به چیزی نپرداخته است، این شورا می تواند آن را تبیین کند و در حقیقت اختیارات شورا می تواند حلال بخشی از مشکلات باشد.
نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی قانون حاضر را نسبت به گذشته جامع دانست و عنوان داشت: البته ممکن است این قانون اشکالاتی نیز داشته باشد که در طول همین مدت نیز مطرح شد و اصلاحاتی نیز برای آن صورت گرفت. دستگاه های اجرایی می توانند در چارچوب آن آزمون ها را برگزار کنند و روند برگزاری کنکور در آن پیش بینی شده است./
پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet