خبرگزاری خانه ملت

هفته دفاع مقدس
1395/03/25 10:00:05
سرویس سیاسی
فلاحت پیشه با اشاره به دیدار آتی ظریف و کری:

دیدار ظریف و کری، اتمام حجت ایران در اجرای مفاد برجام از سوی آمریکا/آمریکا دست از بدعهدی بردارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم، با بیان اینکه ظریف در دیدار آتی خود با وزیر امور خارجه آمریکا باید نسبت به اجرای تمامی تعهدات ایالات متحده در برجام اتمام حجت کند، گفت: قطعا در صورت بدعهدی آمریکا، مجلس از ابزار قانونی خود برای توقف برجام استفاده خواهد کرد.
دیدار ظریف و کری، اتمام حجت ایران در اجرای مفاد برجام از سوی آمریکا/آمریکا دست از بدعهدی بردارد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم، با بیان اینکه ظریف در دیدار آتی خود با وزیر امور خارجه آمریکا باید نسبت به اجرای تمامی تعهدات ایالات متحده در برجام اتمام حجت کند، گفت: قطعا در صورت بدعهدی آمریکا، مجلس از ابزار قانونی خود برای توقف برجام استفاده خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606101956336658.jpg دیدار,ظریف,و,کری،,اتمام,حجت,ایران,در,اجرای,مفاد,برجام,از,سوی,آمریکا/آمریکا,دست,از,بدعهدی,بردارد Icana

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خان ملت، با اشاره به دیدار محمدجواد ظریف و جان کری وزرای خارجی ایران و آمریکا در حاشیه سفر ظریف به نروژ و آلمان، گفت: قطعا مهم ترین محور دیدار وزرای خارجه دو کشور باید بررسی وضعیت اجرای تعهدات آمریکا در برجام باشد، همچنین مسئله رفع موانع اجرایی توافق هسته ای باید مورد بحث و رسیدگی قرار گیرد.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه متأسفانه دولت آمریکا موانعی را در مسیر شرایط تحریم زدایی و پسابرجام ایجاد کرده است، افزود: مقامات آمریکایی بارها ادعا کرده اند که این کشور مانعی را برای اجرای برجام ایجاد نکرده، اما عملا موانع ایجاد شده از سوی ایالات متحده کماکان وجود دارد.

فلاحت پیشه با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی به صورت دقیق و جدی مسئله اجرای برجام از سوی آمریکا را پیگیری می کند، تصریح کرد: مجلس بسیار از مواضع و اقدامات آمریکا در حوزه توافق هسته ای ناراحت است، زیرا ایالات متحده در قالب نظام سرمایه داری، راه راه برای فعالیت ایران در شرایط پسابرجام بسته اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم، با اعلام اینکه ظریف در دیدار آتی خود با وزیر امور خارجه آمریکا باید نسبت به اجرای تمامی تعهدات ایالات متحده در برجام اتمام حجت کند، گفت: قطعا در صورت بدعهدی آمریکا، مجلس از ابزار قانونی خود برای توقف برجام استفاده خواهد کرد.

محمد جواد ظریف در چارچوب روابط دوجانبه و در دومین مرحله از سفرهایش به اروپا به کشورهای نروژ و آلمان سفر کرد.

وزیر خارجه کشورمان هم‌چنین در اجلاس "اسلو فروم" که گفت‌وگوهای بشر دوستانه در سطح دنیا را دنبال می‌کند شرکت خواهد کرد. ظریف در حاشیه این اجلاس علاوه بر دیدار با همتایان خود که در این اجلاس شرکت می‌کنند با جان کری، وزیر خارجه آمریکا در چارچوب اجرای برجام دیدار می‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet