هدر اصلی
1395/03/24 11:44:54
سرویس دیگر رسانه‌ها_
پور ابراهیمی:

نبود برنامه جامع اقتصادی، این بخش را دچار چالش کرده است

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: در کشورمان تقریبا بسیاری از مواد غذایی را خودمان تولید می کنیم و اگر این مطالعات صورت بگیرد، مشخص می شود نیازی به واردات در این حوزه نیست. اما متاسفانه به دلیل عدم وجود تصویر واضحی از وضعیت اقتصاد، در یک سال اعلام می کنیم، واردات فلان کالا ممنوع است و در سال دیگر اعلام می کنیم آزاد است و این تبدیل به یک رویه شده است که اقتصاد کشور را دچار چالش کرده است.
نبود برنامه جامع اقتصادی، این بخش را دچار چالش کرده است نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: در کشورمان تقریبا بسیاری از مواد غذایی را خودمان تولید می کنیم و اگر این مطالعات صورت بگیرد، مشخص می شود نیازی به واردات در این حوزه نیست. اما متاسفانه به دلیل عدم وجود تصویر واضحی از وضعیت اقتصاد، در یک سال اعلام می کنیم، واردات فلان کالا ممنوع است و در سال دیگر اعلام می کنیم آزاد است و این تبدیل به یک رویه شده است که اقتصاد کشور را دچار چالش کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201602108971029503.jpg نبود,برنامه,جامع,,اقتصادی،,این,بخش,را,دچار,چالش,کرده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت محمد رضا پور ابراهیمی در برنامه "گفت و گوی اقتصادی" رادیو گفت و گو تصریح کرد: در هدف گذاری نظام اقتصادی کشور تعیین شده است که جلوی وارداتی که از مجاری غیر قانونی به کشور می آیند را بگیریم، زیرا تولید را دچار اخلال می کند.
وی به ورود کالاهایی که از مجاری قانونی به کشور می آیند اشاره کرد و ادامه داد: قطعاً همه چیز را نمی توانیم در کشور تولید کنیم و در هیچ جای دنیا نیز اینگونه نیست که همه امور اقتصادی را در کشور خودشان انجام می دهند. توجه به مزیت های نسبی در اقتصاد، توجه به اقتصاد دانش بنیان و عواملی دیگر باعث می شود، چرخه اقتصاد به گردش در بیاید.
نماینده مردم  کرمان و راور در مجلس از نبود برنامه جامع در بخش های مختلف اقتصادی گفت و بیان داشت: آن چیزی که امروز در کشور می تواند به ما کمک کند، این است که وضعیت اقتصادی مان را در بخش های مختلف تعریف کنیم و بر اساس آن نیازهایمان را مشخص کنیم. در بعضی بخش ها ممکن است با واردات کالاهای اولیه و سرمایه ای به افزایش ارز آوری در پروسه دیگر کمک شود. بنابراین اگر این تعریف ها صورت بگیرد، بحث مربوط به واردات زدگی تعریف منطقی تری پیدا می کند.
پور ابراهیمی افزود: در کشورمان تقریبا بسیاری از مواد غذایی را خودمان تولید می کنیم و اگر این مطالعات صورت بگیرد، مشخص می شود نیازی به واردات در این حوزه نیست. اما متاسفانه به دلیل عدم وجود تصویر واضحی از وضعیت اقتصاد، در یک سال اعلام می کنیم، واردات فلان کالا ممنوع است و در سال دیگر اعلام می کنیم آزاد است و این تبدیل به یک رویه شده است که اقتصاد کشور را دچار چالش کرده است./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet